tiskové zprávy

Sylvie Sobolová a Christian Blatchford rozšířili řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík

Novými partnery advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2017 stali Sylvie Sobolová a Christian Blatchford. Oba působí v KŠB řadu let a jejich posun do vyšší pozice je oceněním přínosu, který pro advokátní kancelář znamenají. Zároveň byli do pozice counsela jmenováni dosavadní advokáti Jan Lasák, Vlastimil Pihera a Tomáš…

Tým Havel, Holásek & Partners posílil specialista na daňové právo Josef Žaloudek

V největší česko-slovenské advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners začal od ledna 2017 působit senior advokát Josef Žaloudek (38). Zkušený právník, jehož specializací je oblast korporátního daňového práva a mezinárodního zdanění, posílil poradenský tým zaměřený na privátní klienty.

Dentons expanduje v Mexiku; otevírá kancelář v Monterrey

Dentons, největší právní firma na světě, dnes otevřela novou kancelář v Monterrey. Krátce po vstupu na mexický trh v loňském roce prostřednictvím Dentons López Velarde, zde Dentons otevírá už druhou kancelář, která je výsledkem spojení monterreyské právní firmy Canales Zambrano y Asociados a Dentons López Velarde. Nová kancelář umožní Dentons…

Další interní povýšení v Havel, Holásek & Partners: novými partnery jsou Ivan Rámeš a Jan Diblík, spolumajitelkou kanceláře se stala Adéla Havlová

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila od 1. 1. 2017 počet svých equity partnerů. Třináctým společníkem se stala partnerka kanceláře Adéla Havlová. K témuž datu byli na pozici partnerů jmenováni i dva dosavadní seniorní advokáti – Ivan Rámeš a Jan Diblík. Havel, Holásek & Partners má nyní celkem 25…

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners posílila svůj tým

Dne 1. prosince 2016 se advokátem advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners v Praze stal Martin Gřešák. 2. ledna 2017 se advokátkou advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners v Bratislavě stala Mária Sadloňová.

Clifford Chance je podle agentury Mergermarket evropskou právnickou firmou roku 2016 v oblasti fúzí a akvizic

Mezinárodní advokátní kancelář Clifford Chance získala ocenění evropská právnická firma roku 2016 v oblasti fúzí a akvizic (European M&A Legal Adviser of the Year 2016), které každoročně uděluje agentura Mergermarket. Letos byly tyto ceny nejúspěšnějším společnostem působícím v oblasti fúzí a akvizic v Evropě uděleny již po…

Vernisáž fotovýstavy v sídle ČAK

Česká advokátní komora plní svůj slib a v přízemních prostorách zrekonstruovaného Kaňkova paláce uspořádala první foto výstavu s lidskoprávní tématikou.

Taylor Wessing zahajuje už V. ročník celorepublikové literární soutěže pro studenty práv a ekonomických fakult

Tisková zpráva

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha ve spolupráci s IB Grant Thornton Consulting, která poskytuje služby v oblasti daňového poradenství a outsourcingu účetnictví a mzdové agendy, vyhlašuje další, již pátý ročník studentské literární soutěže určené studentům právnických a ekonomických fakult českých vysokých škol se sídlem v…

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners posiluje svůj tým

Tisková zpráva

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners v Praze posiluje od 1. 12. nová advokátka Petra Kratochvílová.

Dentons zahajuje svoji činnost v Austrálii a upevňuje postavení vedoucí právní firmy v Tichomoří

Tisková zpráva

Dentons, největší právní firma na světě, formálně potvrdila kombinaci s kancelářemi australské právní firmy Gadens, které mají téměř stoletou tradici. Upevňuje tak svoji pozici vedoucí právní firmy v tichomořském regionu.

Série povýšení v pražské kanceláři White & Case

Tisková zpráva

Globální právní firma White & Case LLP s účinností od 1. ledna 2017 povýšila 26 právníků na pozici counsel a 15 právníků do funkce lokálních partnerů. Mezi nimi jsou i následující tři spolupracovníci pražské kanceláře.

Setkání profesních komor

Tisková zpráva

Dne 1. 12. 2016 proběhlo v sídle Notářské komory ČR tradiční každoroční setkání zástupců profesních komor, zřízených zákonem, tedy České advokátní komory, České komory architektů, Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě , České komory patentových zástupců…

Pražská kancelář White & Case posiluje tým mezinárodních partnerů

Tisková zpráva

Jan Linda od ledna příštího roku rozšíří tým sedmi mezinárodních partnerů a stane se tak nejmladším partnerem pražské kanceláře White & Case na tomto vrcholném postu.

Globální lídři hodnotí Dentons jako světovou dvojku v žebříčku BTI Client Service A Team

Tisková zpráva

Podle žebříčku BTI Client Service A-Team, který vzniká na základě hodnocení klientů z řad světových lídrů, je Dentons, největší právní firma na světě, světovou dvojkou v kvalitě klientských služeb.

Novým partnerem advokátní kanceláře Achour & Partners se stal David Mašek

Tisková zpráva

Advokátní kancelář Achour & Partners jmenovala jako svého nového partnera JUDr. Davida Maška, Ph.D.

Právní praxe v zahraničí? Stačí udělat jen ten správný STEP

Tisková zpráva

Jsi studentem právnické fakulty nebo krátce po promoci a láká tě zahraniční pracovní zkušenost v oboru? Právě pro Tebe jsou určeny zahraniční stáže STEP (Student Trainee Exchange Programme), které jsou organizovány evropským spolkem studentů práv ELSA!

Advokátní tým bnt rozšířila Zuzana Ďuríková

Tisková zpráva

V letošním roce bnt oznamuje další rozšíření svého advokátního týmu. Novou posilou je Zuzana Ďuríková, která se specializuje na problematiku sporů a pracovního a rodinného práva.

Dentons otevírá centrum sdílených služeb ve Varšavě

Tisková zpráva

Největší globální právní firma Dentons s potěšením oznamuje, že ve Varšavě otevřela centrum sdílených služeb, Dentons Business Services EMEA (DBSE), které bude zajišťovat služby pro kanceláře Dentons ve Velké Británii, v evropských zemích a v zemích na Středním východě a v Africe.

Předseda ČAK Martin Vychopeň odhalil nově umístěný pomník událostí 17. 11. 1989

Tisková zpráva

Dne 16. listopadu 2016 v 17 hodin předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň slavnostně znovuodhalil pomník věnovaný událostem 17. listopadu 1989, který je nově umístěn na průčelí Kaňkova paláce. Slavnostnímu aktu byli přítomni vedle ministra spravedlnosti ČR JUDr. Roberta Pelikána, Ph.D., a starosty Prahy 1 Ing.

Dentons první globální právní firmou s kancelářemi ve Střední Americe

Tisková zpráva

Navrhované spojení Dentons a Muñoz Global propojí největší právní firmu světa s lídrem středoamerického regionu s kancelářemi v Kostarice, Panamě a Nikaragui.