Přeshraniční aspekty uzavírání přeshraničních smluv I. část

Přednášející: JUDr. Bříza Petr, LL.M., PH.D.


1 190,00 KčCena včetně DPH


Koupit

Víte, jaký je rozdíl mezi vnitrostátní a přeshraniční smlouvou? Znáte jejich hlavní specifika či správnou volbou místa řešení sporů?

Zároveň Vám videokurz ukáže, jak formulovat volbu soudu, respektive na co si při její formulaci dát pozor, a to samé provede i ve vztahu k formulaci rozhodčí doložky. Dále se také dozvíte něco o doložkách INCOTERMS, o formě smlouvy, kterou byste měli volit pro uzavírání přeshraničních transakcí. V neposlední řadě s Vámi lektor rozebere velice důležité téma způsobu placení a zajištění plateb a také ujednání, aby byla určitě obsažena v přeshraniční smlouvě.


Struktura celé prezentace, která obsahuje videokurz, je následující:

  • Specifika smlouvy s cizím prvkem.
  • Prověření smluvního partnera.
  • Nejdůležitější smluvní ujednání.
  • Proč je volba sudiště nejdůležitější a jak vybírat.
  • Jaké aspekty volba sudiště ovlivňuje.
  • Jak formulovat volbu soudu a rozhodčí doložky.
Celková délka přednášky je 32 minut.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:


  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

O lektorovi

JUDr. Petr Bříza je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, studoval též na New York University School of Law a University of Cambridge. Specializuje se na soudní a rozhodčí řízení vnitrostátní i mezinárodní, mezinárodní obchod a ochranu investic, právo EU, smluvní agendu, ochranu osobních údajů, spotřebitelské právo a veřejný sektor. Aktuálně je advokátek, partnerem v advokátní kanceláří Bříza & Trubač advokátní kancelář. JUDr. Bříza je rozhodcem Rozhodčího soudu při HK a AK ČR, Komise Legislativní rady vlády pro Evropské právo; Sekce České advokátní komory pro právo EU, mezinárodní právo a mezinárodní vztahy; Sekce České advokátní komory pro alternativní řešení sporů. Je spoluzakladatelem České společnosti pro evropské a srovnávací právo. JUDr. Bříza aktivně přednáší a publikuje v ČR i v zahraničí.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.