Poslat článek emailem

*) povinné položky
4. 11. 2016
ID: 103331

10 otázek pro ... Janu Hladkou Zilvarovou

Zdroj: Mgr. Jana Hladká Zilvarová

eFocus

Mgr. Jana Hladká Zilvarová je advokátkou a partnerkou advokátní kanceláře Z/C/H Legal v.o.s. Advokátní kancelář Z/C/H Legal působí na trhu již od roku 2005 a poskytuje komplexní právní poradenství podnikatelům z celého světa. Mezi její klienty patří velké nadnárodní korporace i lokální start-upy. Jana mluví anglicky, německy, španělsky a francouzsky.

1. Co byste vzkázala mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
a. Učte se cizí jazyky – právníků je hodně a bude jich stále více, takže výborná znalost angličtiny je dnes nutností, znalost němčiny či ruštiny velkou soutěžní výhodou.
b. Hodně čtěte a cestujte – všeobecný přehled je velmi důležitý.
c. Nejpozději ve třetím ročníku začněte pracovat – nejlépe tak zjistíte, jaká práce Vám bude vyhovovat. Zjistíte-li při studiu, že práva nejsou to pravé ořechové, přihlaste se na jinou vysokou školu. Nejhorší je dělat něco, co Vás nenaplňuje.

2. Čím Vás dokáže student překvapit?
Pozitivně tím, když se nehroutí z množství úkolů, které je na něj staršími kolegy kladeno, a dokáže si práci dobře zorganizovat a dodržet zadané termíny.
Negativně, když po roce studia v zahraničí dělá základní gramatické chyby v cizím jazyce.

3. Největší pracovní úspěch?
Když se naší advokátní kanceláři podařilo získat jako klienta německý nemovitostní fond Signa a řídit právně jeho akvizici a následný prodej kancelářského komplexu The Park na pražském Chodově v celkově transakční hodnotě 230.000.000 eur.

4. Kdybyste mohla, jaký zákon byste napsala?
Od zítřka platí absolutní zákaz kouření.

5. Jaké jsou Vaše silné a slabé stránky?
Myslím, že mezi mé silné stránky patří schopnost naslouchat – nejen klientům, ale i kolegům. Věřím, že jedině když si člověk vyslechne vícero názorů, může udělat kvalifikované a hlavně správné rozhodnutí. Touto metodou se mimo jiné snažím zajistit příjemné pracovní prostředí v kanceláři.  Nespokojenost lidí většinou vyvěrá z toho, že svojí situaci neřeší a druhá strana ji nevidí.
Mojí slabou stránkou je, že se občas rozčílím kvůli věcem, které za to nestojí, což je ale důsledek mého perfekcionismu.

6. Kde se vidíte za 10 let?
Věřím, že naše advokátní kancelář bude stále poskytovat právní služby té nejvyšší úrovně, a to nejlépe ve stejném složení jako dnes. Jsem opravdu pyšná na to, že součástí našeho týmu jsou lidé, kteří s námi před více jak 11 lety kancelář zakládali.
Budu rovněž ráda, když se nám podaří nejen držet krok s dobou, ale i být inovativní – třeba vytvořením nějaké zajímavé aplikace pro klienty či kolegy právníky.

7. Jací lidé Vás dovedou nejvíce rozčílit?
Lidé, kteří na prvním místě vyjmenují deset důvodů, proč něco nejde, než aby zadaný úkol zkusili vyřešit.

8. Ideální způsob relaxace?
Sport – lyže, kolo, turistika a čas s rodinou, což už se naštěstí dá s ohledem na věk našich dětí kombinovat.

9. Knížka, kterou jste četla naposledy?
Těžká otázka, neboť mám stabilně rozečteny minimálně 3 knihy. Čtu totiž opravdu ráda a hodně a jediný problém je nedostatek času. Dovolím si tedy jmenovat knihy dvě. Životopis Miloše Havla, českého filmového podnikatele a strýce prezidenta Havla, „Miloš Havel, český filmový magnát“ od Krystyny Wanatowiczové – zajímavý osud na pozadí ještě zajímavější doby. A pak „Zdivočelý kontinent – Evropa po druhé světové válce“ od Keitha Loweho. Tuto knihu bych zavedla jako povinnou pro všechny středoškoláky.

10. Proč jste se rozhodla stát právníkem?
To, že se stanu právničkou, jsem říkala už jako malé dítě. Můj děda, se kterým jsem trávila opravdu hodně času, vystudoval právnickou fakultu, ale v podstatě nikdy jako právník nepracoval. Fakultu studoval v bouřlivých 30. letech minulého století. Vysoké školy byly zavřeny těsně před tím, než dostudoval, takže promoval až po válce, kdy už ale musel začít řešit úplně jiné starosti. Jako mnoha jiným lidem mu nebylo nikdy umožněno vysněnou právnickou profesi vykonávat, ale i přesto si ho všichni lidé z vesnice vážili a já dlouho nechápala, proč mu všichni říkají „pane doktore“.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz