18. 7. 2018
ID: 107926upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

Mezinárodní tým CMS poskytoval poradenství společnosti Leonhard Moll Betonwerke při akvizici výrobce betonových pražců ŽPSV. Mnichov/Praha – Společnost Leonhard Moll Betonwerke GmbH & Co KG, sídlící v Mnichově, odkoupila od španělské skupiny OHL společnost ŽPSV a.s. i s jejími dceřinými společnostmi a výrobními provozy v České republice, Bulharsku a na Slovensku. 

Poradenství ve všech právních aspektech transakce v České republice, Bulharsku, Německu i na Slovensku poskytoval společnosti Leonhard Moll Betonwerke GmbH & Co KG německo-český tým mezinárodní advokátní kanceláře CMS, který vedli transakční specialisté a partneři Dr Martin Kolbinger a Helen Rodwell, za podpory kanceláří CMS v Bulharsku a na Slovensku. 

Společnost Leonhard Moll Betonwerke GmbH & Co KG, která je součástí skupiny Leonhard Moll AG, patří k předním evropským výrobcům železničních betonových pražců a vlastní výrobní provozy v Německu, Polsku, Velké Británii a Chorvatsku.  

Společnost ŽPSV je největším výrobcem prefabrikovaných betonových dílů a betonových železničních pražců v České republice s více než 500 zaměstnanci. 

CMS tým, který na transakci poskytoval poradenství, zahrnoval:

CMS Německo
Dr Martin Kolbinger, specializace na transakční právo, vedoucí partner
Maximilian Mersch, advokát, specializace na korporátní a transakční právo
Dr Marc Seibold, partner 
Dr Andreas Grunert, poradce (Counsel) pro oblast bankovnictví a financování
Dr Björn Herbers, poradce (Counsel) pro oblast práva hospodářské soutěže a práva EU

CMS Česká republika
Helen Rodwell, vedoucí partnerka
Lukáš Výmola 
Jiří Peťura, oba se specializací na transakční právo
Pavla Křečková, partnerka
Lukáš Valúšek
Barbora Ševčíková, všichni se specializací na oblast financování 
Lenka Krutáková, specializace na regulatorní právo
Petr Korál, specializace na právo nemovitostí

CMS Bulharsko
Gentscho Pavlov, partner
Maya Aleksandrova
Ivan Gergov, všichni se specializací na transakční právo
Desislava Anastasova, specializace na obchodní právo

CMS Slovensko
Peter Šimo, partner
Lukáš Makara, oba se specializací na transakční právo


Dentons

Dentons poskytla poradenství při zatím největší letošní kancelářské transakci. Realitní tým pražské kanceláře Dentons poskytl poradenství mezinárodní developerské společnosti HB Reavis při úspěšném prodeji kancelářské budovy Metronom Business Center v Praze ČS nemovitostnímu fondu, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, za 2,3 miliardy korun. Tento prodej je zatím největší kancelářskou transakcí v letošním roce.

Metronom Business Center byl dokončen v roce 2015. Moderní desetipatrová budova se nachází v centru kancelářské čtvrti v Nových Butovicích/Stodůlkách v Praze 5 a tvoří ji tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Nabízí téměř 34 000 metrů čtverečních.  Je držitelem certifikátu BREEAM Excellent.

Většinovým nájemcem budovy je německý softwarový gigant SAP, který zde má své hlavní sídlo v České republice. Dalšími významnými nájemci jsou BMW a AbbVie.

Transakci vedl Michal Hink, partner a spoluvedoucí pražské realitní skupiny, společně s partnerkou Markétou Tvrdou a advokátní koncipientkou Veronikou Kundeliusovou.

Andrej Včelík, Vice-president HB Reavis, Group Divestments, řekl: „REICO je velmi zkušená a profesionální protistrana. Při každé transakci s nimi vždy probíhají velmi intenzivní jednání. Při prodeji Metronomu se nám dostalo silné podpory realitního týmu Dentons, ostatně jako při ostatních prodejích, které jsme s jejich pomocí v České republice realizovali. Velmi oceňujeme jejich hlubokou znalost trhu a skvělou reputaci v Praze.“

Michal Hink k transakci dodal: „Práce na této významné transakci byla pro náš tým poctou a ujali jsme se jí s radostí. Budova Metronomu je další ukázkou neobyčejného úspěchu HB Reavis jako developera evropského významu. Během posledních 2 let jsme HB Reavis zastupovali při třech velkých transakcích a velmi si vážíme důvěry, které se nám dostává. Tato úspěšná transakce dobře ilustruje schopnost našeho realitního týmu poskytovat klientům kvalitní služby s vysokou přidanou hodnotou.“


Dvořák Hager & Partners

Úspěšné zastupování ve sporu o náhradu škody způsobené představenstvem. Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners úspěšně zastupovala klienta ve sporu o náhradu škody proti bývalému členovi představenstva ve výši přesahující 53.000.000 Kč. Škodu člen představenstva způsobil společnosti porušením péče řádného hospodáře. Pro klienta se nám podařilo získat přiznání celé požadované částky. Poskytované právní služby zahrnovaly posouzení případu a šancí na úspěch ve sporu, nastavení a vedení procesní strategie a zastupování klienta před soudem.

Tým vedl Jan Krampera, vedoucí litigačního týmu, ve spolupráci s advokátem Vojtěchem Faltusem.


Rödl & Partner

Mezinárodní poradenská kancelář Rödl & Partner poskytovala své poradenské služby při převodu akcií představujících většinový podíl na české společnosti DITHERM a.s. Tímto krokem se koncern DITHERM začlenil do mezinárodní portugalské skupiny L.T.T. Group, která je činná v termálních technologiích. Portugalského investora při této transakci zastupovala advokátní kancelář Rentsch legal. Koncern DITHERM je na česko-slovenském trhu jedním z nejvýznamnějších hráčů poskytujících služby v oblasti žáruvzdorných vyzdívek kotlů a pecí. 

Díky tomu, že Rödl & Partner působí na mezinárodní úrovni, byl schopen poskytovat právní a daňové poradenství v několika světových jazycích, jak ohledně českého tak ohledně slovenského práva. Jednotlivé týmy společně vedené Hans-Ulrichem Theobaldem (Rödl & Partner Praha),  úzce spolupracovaly na úspěšném dokončení celé transakce, jež má hodnotu více než 110 milionů korun.


Weinhold Legal

Weinhold Legal asistovala při prodeji ŽPSV a.s. Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství skupině Obrascón Huarte Lain (OHL) při prodeji společnosti ŽPSV a.s., největšího českého dodavatele betonových výrobků pro stavebnictví se zaměřením na dopravní (železniční, silniční) a pozemní stavby, německé skupině Leonhard Moll AG. ŽPSV a.s. loni dosáhla obratu přes 1,5 miliardy korun a zisku 75 milionů korun. Kromě železničních pražců dodává například montované skelety halových objektů a prefabrikované mosty, činná je i v dalších oblastech stavebnictví. Výrobní závody má na šesti místech v České republice. Poskytnuté právní služby při této transakci byly komplexní a zahrnovaly zejména poradenství při strukturování transakce, přípravu a vyjednávání smluvní dokumentace, asistenci při získání povolení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke spojení soutěžitelů a asistenci při uzavření transakce.

Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek, ve spolupráci s vedoucím advokátem Janem Turkem a advokáty Michaelou Koblasovou, Terezou Hoškovou a Václavem Smetanou.

Weinhold Legal asistovala při prodeji VENTOS s.r.o. Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství společníkům strojírenské společnosti VENTOS s.r.o. při prodeji kontrolního šedesátiprocentního podílu investičnímu fondu SkyLimit Industry. V současné době společnost VENTOS s.r.o. disponuje více než 150 zaměstnanci a nabízí komplexní služby v oboru vytápění, zpětného využívání tepla, vzduchotechniky a klimatizace, mezi její hlavní produkty patří tepelné výměníky a průmyslové sušárny.© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz