Poslat článek emailem

*) povinné položky
19. 6. 2019
ID: 109515upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

ALLEN & OVERY

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství společnosti Alpiq AG ve vztahu k prodeji 100% podílu ve společnosti Alpiq Generation (CZ), která provozuje teplárny v Kladně a Zlíně, energetické skupině Sev.en Energy za 280 milionů eur. Tým Allen & Overy vedl partner Prokop Verner, který koordinoval práci na transakci za asistence advokáta Jakuba Čecha. Soutěžní aspekty měla na starosti advokátka Iva Bilinská.
 
Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství konsorciu investorů vedenému společností Macquarie Infrastructure and Real Assets (Europe) Limited (MIRA) ohledně akvizice 50,04% podílu ve společnosti innogy Grid Holding (IGH), která je hlavním provozovatelem distribuční soustavy v České republice od RWE za 1,8 miliardy eur, kterou se konsorcium stalo jediným vlastníkem IGH. M&A tým Allen & Overy vedli partneři Richard Evans, Prokop Verner a counsel Jan Skuhravý. Český tým dále tvořili advokáti Jana Chwaszcz and Jakub Čech, kteří měli na starosti aspekty obchodního práva a právní prověrky. Tým ve složení seniorní advokátka Petra Myšáková a advokát Pavel Příhoda radil ohledně financování transakce.
 

CLIFFORD CHANCE

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství v souvislosti s jednou z největších realitních transakcí tohoto roku - prodejem kancelářské budovy Rustonka v pražském Karlíně. Novými majiteli jsou investiční fondy Hana Alternative Asset Management a White Star Real Estate. Za vznikem kancelářské budovy Rustonka, která se nachází hned vedle stanice metra Invalidovna, stojí společnost J&T REAL ESTATE CZ. Rustonka je plně obsazena a zahrnuje 40 000 m2 pronajímatelné plochy v komplexu tří budov. Byla postavena ve fázích mezi lety 2017 a 2019 a získala prestižní certifikaci LEED GOLD "zelená budova". Mezi nájemníky patří například mezinárodní společnost Amazon. V komplexu jsou provozovány dvě restaurace, autosalon, vinárna a další obchody. Tým Clifford Chance vedl Emil Holub, realitní partner, uznávaný jako jeden z nejlepších realitních právníků v CEE, společně se seniorní advokátkou Anetou Disman. Tým doplňoval koncipient Ondřej Dolenský.

 

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz