6. 1. 2017
ID: 104535

10 otázek pro ... Ivanu Štorkovou

Zdroj: Dentons Europe CS LLP

Mgr. Ivana Štorková, LL.M. je zkušená advokátka pražské kanceláře globální právní firmy Dentons. V advokacii působí od roku 2002. Věnuje se především oblasti farmacie a zdravotnictví (life science), právu životního prostředí a otázkám ochrany zdraví a bezpečnosti.

1. Proč jste se rozhodla stát právníkem?
Při rozhodování kam po gymnáziu jsem neměla úplně jasno.  Velmi mě bavily jazyky, současně jsem se již tehdy zajímala o práva ohrožených dětí a uvažovala o kariéře tímto směrem. Nakonec jsem zvolila práva a vůbec toho nelituji, navíc díky tomu, že působím v globální právnické firmě, používám jazyky denně.

2. Co máte na své práci nejraději?
Rozmanitost a nové výzvy. Právnická profese je velmi pestrá a klienti nás neustále nutí rozšiřovat si obzory. Člověk se tak musí stále učit, což do značné míry eliminuje riziko, že ho práce přestane bavit.

3. Největší pracovní úspěch?
Úspěch má mnoho podob. Pro mě je úspěchem, že mohu vykonávat profesi, která mě naplňuje a baví, navíc v jedné z neprestižnějších právnických firem na světě.

4. Co Vás při práci nejvíce motivuje?
Bude to znít jako klišé, ale největší pracovní motivací jsou spokojenost a ocenění ze strany klienta.

5. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?

Moc často se to nestává, ale občas se podivuji nad tím, jak široká je škála úrovně poskytování právních služeb, v dobrém i špatném smyslu.  Také je pozoruhodné, jak se stále zvyšují požadavky klientů na rychlost a kvalitu služeb, přičemž tento trend jako by neměl konce.

6. Knížka, kterou jste četla naposledy?
Mám moc ráda anglickou historii, hlavně knížky Dr. Philippy Gregory z období Tudorovců. Poslední, kterou jsem četla, byla The Taming of the Queen.

7. Ideální způsob relaxace?
To je jednoduché - sport a pobyt s manželem a dětmi na chalupě na horách (což je vlastně také sport...).

8. Jací lidé Vás nejvíce dokáží rozčílit?
Lidé, kteří hodně mluví a málo přemýšlejí.

9. Co byste vzkázala mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
Považuji za výhodu, že právnické fakulty poskytnou studentům univerzální právnické vzdělání s možností uplatnění v různých oborech, tj. advokacii, justici nebo podnikové sféře. Pro každý obor však platí, že získání diplomu je jen začátek, dovolím si říci, že do značné míry bezvýznamný. Pokud chtějí absolventi v daném oboru uspět,  musí být připravení se učit a tvrdě pracovat celý život. To zejména pro ženy nemusí být vždy jednoduché.

10. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Studenti, kteří se k nám hlásí na pozici advokátního koncipienta, nás většinou mile překvapí rozsahem znalostí a zkušeností nabytých během zahraničních studijních programů. Najdou se však i tací, kteří překvapí nemile, konkrétně arogantním přístupem a pocitem, že po absolvování Erasmu jim svět leží u nohou a všechny advokátní kanceláře se o ně poperou.  Tady platí, že určitá míra pokory a respektu je někdy víc než diplom z prestižní zahraniční university.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz