17. 2. 2017
ID: 105206

Vláda podpoří tři mezioborové sítě neziskových organizací

Vláda podpoří tři mezioborové sítě nestátních neziskových organizací, rozdělí mezi ně zhruba 2,3 milionu korun. Vyplývá to z výsledků prvního ročníku příslušného dotačního programu, se kterými se dnes na svém prvním letošním jednání seznámila Rada vlády pro nestátní neziskové organizace.


Jiří Souček z tiskového odboru ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) ČTK sdělil, že se rada seznámila s výsledky dotačního programu, jehož cílem je podporovat rozvoj neziskového sektoru jako takového. Podle informací zveřejněných na internetových stránkách Úřadu vlády získalo Fórum dárců podporu 900.000 korun, Asociace veřejně prospěšných organizací ČR 850.000 korun a organizace Za snadné dárcovství 570.000 korun.

Rada se také zabývala legislativními úpravami, které mají vztah k situaci neziskového sektoru. Zásady pro poskytování dotací neziskovým organizacím dále projedná výbor rady pro legislativu a financování.

Rada se dnes sešla poprvé pod vedením Chvojky, který byl do funkce jmenován loni 30. listopadu. V úřadu nahradil Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Výměnu navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po neúspěchu své strany v krajských a senátních volbách, personální krok zdůvodnil tím, že by vláda měla být dynamičtější.


Zdroj: ČTK - 16.2.2017


EPRAVO.CZ, a.s. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázán.