Advokát III. – Odměna advokáta za poskytování právních služeb

Hodnocení kurzu
Délka kurzu37 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Nejen zákon o advokacii, ale i advokátní tarif, etické předpisy nebo rozhodnutí kárných senátů. To všechno ovlivňuje odměny pro advokáty za poskytování právních služeb. Na ty má zároveň vliv i to, zda je klient tzv. ustanovený - tedy zda byl Českou advokátní komorou klientovi přidělen - nebo zda klient advokáta osobně vyhledal a vstoupil s ním do smluvního vztahu.

Při sjednávání odměny přitom může vzniknout řada komplikací, kterým je lepší se na samém začátku vyvarovat. Připomeňte si proto základní aspekty, které ovlivňují odměny za poskytování právních služeb spolu s bývalou ministryní spravedlnosti JUDr. Danielou Kovářovou. Přednáška o odměnách navazuje na předchozí díl týkající se práv a povinností advokáta vzhledem k jeho klientovi.


Co konkrétně bude řešeno v průběhu kurzu?
 

 • Vznik vztahu advokát-klient.
 • Zásady konstrukce odměny advokáta.
 • Druhy smluvní odměny.
 • Problematika mimosmluvní odměny řídící se tarify; konkrétní tarifní hodnoty.
 • Které položky se k odměně připočítávají.
 • Jak postupuje advokát, pokud klient neplatí.
 • Sazby ustanoveného obhájce a zvláštní typy odměn.
 • Konkrétní doporučení.


Sledujte naše online videokurzy!

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázání konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

 
O lektorovi

JUDr. Daniela Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.  Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudní řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 5. 5. 2016

O lektorovi

JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudního řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty