Exekuční řízení prováděné soudním exekutorem

Hodnocení kurzu
Délka kurzu29 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

V roce 2015 bylo v Česku zahájeno 782 tisíc exekucí. Číslo samo o sobě vysoké, nicméně v porovnání s předchozím rokem jde o úbytek téměř o sto tisíc případů! Ještě v roce 2011 se počet tuzemských exekucí blížil jednomu milionu, spolu s několika nálezy Ústavního soudu a omezeními ze strany ministerstva spravedlnosti ale jejich počet od té doby klesá.

Zároveň ale podle statistik stoupá procento nevymahatelných a bezvýsledných exekucí. Pokud se tak dostanete do situace, kdy podáváte návrh na exekuční řízení a chcete doufat v jeho úspěšné dokončení, je vhodné mít alespoň základní orientaci v tématu. Právě souhrnný přehled týkající se exekučního řízení podává naše aktuální videopřednáška. Průvodkyní Vám bude JUDr. Kateřina Meisnerová, kandidátka soudního exekutora na Exekutorském úřadu Prahy 8.


Co se v přednášce dozvíte?
 

  • Jak probíhá samotné exekuční řízení.
  • Jaké jsou náležitosti exekučního návrhu (tedy Vašeho návrhu na zahájení exekučního řízení).
  • Jak probíhá rozhodování o exekučním návrhu.
  • Jaké jsou způsoby následného provedení exekuce (srážky ze mzdy, přikázání pohledávky, prodej movitých věcí, nemovitosti apod.).


Poznejte výhody našich videokurzů!

 

 

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Katarína Maisnerová ml., je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V současné době pracuje na pozici kandidáta soudního exekutora. Je vysokoškolským učitelem. Publikuje v odborných časopisech. V roce 2014 se umístila v soutěži Právník roku na prvním místě v kategorii Talent roku.

Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

 

 

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 13. 5. 2016

O lektorovi

JUDr. Katarina Maisnerová ml.
JUDr. Katarina Maisnerová ml.
JUDr. Katarína Maisnerová ml., je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V současné době pracuje na pozici kandidáta soudního exekutora. Je vysokoškolským učitelem. Publikuje v odborných časopisech. V roce 2014 se umístila, v soutěži Právník roku na prvním místě v kategorii Talent roku.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty