Exekuční řízení prováděné soudním exekutorem

Přednášející: JUDr. Katarína Maisnerová ml.


1 190,00 KčCena včetně DPH

V roce 2015 bylo v Česku zahájeno 782 tisíc exekucí. Číslo samo o sobě vysoké, nicméně v porovnání s předchozím rokem jde o úbytek téměř o sto tisíc případů! Ještě v roce 2011 se počet tuzemských exekucí blížil jednomu milionu, spolu s několika nálezy Ústavního soudu a omezeními ze strany ministerstva spravedlnosti ale jejich počet od té doby klesá.

Zároveň ale podle statistik stoupá procento nevymahatelných a bezvýsledných exekucí. Pokud se tak dostanete do situace, kdy podáváte návrh na exekuční řízení a chcete doufat v jeho úspěšné dokončení, je vhodné mít alespoň základní orientaci v tématu. Právě souhrnný přehled týkající se exekučního řízení podává naše aktuální videopřednáška. Průvodkyní Vám bude JUDr. Kateřina Meisnerová, kandidátka soudního exekutora na Exekutorském úřadu Prahy 8.


Co se v přednášce dozvíte?

  • Jak probíhá samotné exekuční řízení.
  • Jaké jsou náležitosti exekučního návrhu (tedy Vašeho návrhu na zahájení exekučního řízení).
  • Jak probíhá rozhodování o exekučním návrhu.
  • Jaké jsou způsoby následného provedení exekuce (srážky ze mzdy, přikázání pohledávky, prodej movitých věcí, nemovitosti apod.).
Celková délka přednášky je 29 minut.


Poznejte výhody našich videokurzů!

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.

O lektorovi

JUDr. Katarina Maisnerová ml.
JUDr. Katarina Maisnerová ml.
JUDr. Katarína Maisnerová ml., je absolventkou Právnické fakulty University Karlovy v Praze. V současné době pracuje na pozici kandidáta soudního exekutora. Je vysokoškolským učitelem.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.