Hypoteční úvěr a stavební spoření

Hodnocení kurzu
Délka kurzu32 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu475 Kč s DPH

Popis

Co je to hypoteční úvěr? Hypoteční úvěr je druh spotřebitelského úvěru na bydlení. Splácení závazků z hypotečního úvěru je vždy zajištěno zástavním právem k nemovité věci. Hypotéka se vžilo jako zkratka pro zástavní právo k nemovité věci. Pokud tedy hovoříme o hypotéce, hovoříme zpravidla o hypotečním úvěru, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.
 
Hypoteční úvěry můžeme dělit podle různých kritérií. Jedním z kritérií je účel hypotečního úvěru nebo poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě nemovitosti nebo je možné rozdělení podle toho, jestli je úvěr zajištěn zástavním právem před nebo po čerpání hypotečního úvěru.
 
 

O lektorovi

Mgr. Robert Němec, LL.M.
Mgr. Robert Němec, LL.M.
Mgr. Robert Němec, LL.M. je partnerem advokátní kanceláře PRK Partners se specializací na bankovnictví, fúze a akvizice, konkurzní řízení, restrukturalizace, obchodní spory a arbitráže. Titul magistra práv Robert získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v roce 1995. V letech 2005-2007 absolvoval mezinárodní program na College of Law of England and Wales a získal International Practice Diploma v oblasti korporačního práva, fúzí & akvizic, kapitálových trhů a úvěrování. V roce 2009 dokončil postgraduální studium na Suffolk University Law School v Bostonu, Massachusetts (USA), a získal titul LL.M. z amerického a mezinárodního obchodního práva. Robert je advokátem a místopředsedou České advokátní komory. Dále je rozhodcem Burzovního rozhodčího soudu při burze cenných papírů Praha a Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Je také členem International Bar Association. Robert hovoří plyně česky a anglicky


Cena včetně DPH: 475,00 KčSouvisejíci produkty