Jak na kontrolu inspekce práce

Jak na kontrolu inspekce práce

Datum konání11.4.2019 09:00
MístoCevro Institut vysoká škola, Jungmannova 28/17, Praha
Konferenci již nelze zakoupit. Prosím, kontaktujte nás na telefonu 606 761 303
Partner konferenceCzELA
Cena2 750 Kč s DPH
Máte zájem o větší počet míst? Volejte 606 761 303.

Popis

Epravo.cz ve spolupráci s Czech Employment Lawyers Association, spolkem sdružujícím přední české advokáty specializující se na pracovní právo (www.czela.cz) Vás zvou na další společný prakticky zaměřený seminář, tentokrát na téma kontrol inspekce práce.
Akce, na které vystoupí přední čeští advokáti specializující se pracovní právo, Vám přiblíží, jak probíhají kontroly inspekce práce u zaměstnavatelů, jak se během nich chovat, na co se připravit či jaké jsou možnosti obrany proti zjištěním inspektorů. Zvláštní pozornost budeme věnovat na připravených případových studiích vybraným častým pochybením u zaměstnavatelů – vč. nelegálního zaměstnání cizinců (i cizinců Vašich dodavatelů), švarcsystému, práce na zkoušku, pochybením na úseku pracovní doby či nedostatkům v dokladech zaměstnanců. Prostor bude i na Vaše dotazy a závěrečnou diskuzi.

Konference je určena pro zástupce jak soukromého, tak i veřejného sektoru, zejména vedoucím zaměstnancům, personalistům, HR manažerům i ostatním pracovníkům HR.

 
 CZela
 

Program konference:

08:30 - 09:00 - Registrace účastníků

09:00 - 09:05 - Zahájení, úvodní slovo

09:05 - 11:00 - I. blok


09:05 - 11:00
Důvody a průběh kontroly, jak postupovat
Veronika Odrobinová, Tomáš Jelínek, Eversheds Sutherland Dvořák Hager
 
11:00 - 11:15 - Přestávka na kávu   

11:15 - 13:00
- II. blok

11:15 – 12:15
Častá pochybení – pracovní doba, odměňování, pracovněprávní dokumentace
Eva Procházková, Weinhold Legal

12:15 – 13:00
Častá pochybení – nelegální práce, cizinci, švarcsystém
Marie Janšová, Legalité

13:00 - 13:05 - Ukončení, Závěrečné slovoPřednášející:

Tomáš Jelínek, advokát, Eversheds Sutherland Dvořák Hager

Tomáš Jelínek je advokátem, který se ve své praxi zaměřuje zejména na pracovní právo, zastupování v soudních a rozhodčích řízeních a společenstevní agendu. Tomáš Jelínek má rovněž četné zkušenosti v oblasti ochrany osobních údajů. Tomáš Jelínek spolupracuje s advokátní kanceláří Eversheds Sutherland Dvořák Hager od roku 2014. Předtím působil jako advokátní koncipient a advokát v advokátní kanceláři Glatzová & Co. Tomáš je členem Czech Employment Lawyers Association. Je spoluautorem Komentáře k zákoníku práce nakladatelství C.H. Beck (2018).

Marie Janšová, advokátka, partnerka, LEGALITÉ

Marie Janšová je specialistkou a doporučovanou českou advokátkou v oblasti pracovního práva. Od roku 2016 působí jako partnerka v advokátní kanceláři LEGALITÉ. Dále se zaměřuje na právní vztahy statutárních orgánů korporací, ochranu osobních údajů a spornou agendu. Marie je členkou Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, European Employment Law Association a předsedkyní představenstva Czech Employment Lawyers Association. Pravidelně přednáší a publikuje. Marie je předními mezinárodními žebříčky pravidelně řazena mezi nejdoporučovanější pracovněprávní specialisty v České republice. Je spoluautorkou Komentáře k zákoníku práce nakladatelství C.H. Beck (2018).

Eva Procházková, advokátka, Weinhold Legal
Eva Procházková je advokátkou (t.č. na mateřské dovolené), která od roku 2007 spolupracuje s advokátní kanceláří Weinhold Legal, v.o.s., kde se primárně zaměřuje na poradenství v oblasti pracovního práva a vztahů mezi korporacemi a členy statutárních orgánů. Pracovnímu právu se Eva věnovala i v rámci svého postgraduálního studia na Katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy, se kterou dosud externě spolupracuje. Eva patří mezi zakládající členy Czech Employment Lawyers Association a je doporučována v mezinárodních průvodcích právnickými kancelářemi, jako jsou např. Chambers and Partners a Legal 500, jako specialista na pracovní právo.

Veronika Odrobinová, advokátka, partnerka, Eversheds Sutherland Dvořák Hager
Veronika Odrobinová je advokátkou a partnerkou advokátní kanceláře Eversheds Sutherland Dvořák Hager. Ve své praxi se zaměřuje na pracovní a obchodní právo, zejména bankovnictví a finance a M&A. Veronika Odrobinová je členkou sdružení European Employment Lawyers Association, místopředsedkyní představenstva Czech Employment Lawyers Association a členkou Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání. Vedle advokátní praxe se Veronika Odrobinová věnuje rovněž publikační a přednáškové činnosti. Je spoluautorkou „Velké knihy smluvních vzorů“ nakladatelství C.H. Beck (2008), publikace Employee Share Plans nakladatelství Globe Business Publishing (2012) a spoluautorkou Komentáře k zákoníku práce nakladatelství C.H. Beck (2018).


Cena včetně DPH: 2 750,00 Kč