Právní předpisy z oblasti práva na ochranu spotřebitele

Hodnocení kurzu
Délka kurzu17 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu475 Kč s DPH

Popis

V této přednášce se konkrétně budeme věnovat právním předpisům z oblasti práva na ochranu spotřebitele. Na prvním místě stojí zákon č. 89/2012 Sb., tedy nový občanský zákoník. Tento zákon se zabývá z pohledu spotřebitele zejména spotřebitelskými smlouvami a o nich bude řeč za chvíli. Pak tu máme starší zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. 
 
Ten na tuto problematiku nahlíží z trochu jiného úhlu, obsahuje zejména veřejnoprávní pravidla, ale stanoví také řadu povinností podnikatelům, kteří prodávají určité zboží nebo nabízejí nějaké služby. Na třetím místě je uveden zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, tedy ten nový, který je účinný od 1. prosince loňského roku. Je to zákon, který je pro Vás tím nejdůležitějším a jeho znalost je pro další Vaši praxi nezbytná.
 
 

O lektorovi

JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. vystudoval Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni. V advokátní kanceláři  PRK Partners je Of Counsel. Specializuje se zejména na poradenství související s rekodifikací soukromého práva v České republice, náhradu škody, nemovitosti a smluvní závazky (především nájemní a pracovní právo).  Má bohaté legislativní zkušenosti. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády ČR a v letech 2010 až 2013 byl poradcem předsedy vlády ČR v právních a legislativních otázkách.  Aktivně se věnuje akademické práci, vyučuje občanské právo. Působí na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků, publikací a vysokoškolských učebnic. V současné době spolupracuje na tvorbě doprovodných a změnových zákonů k novému občanskému zákoníku.

Cena včetně DPH: 475,00 KčSouvisejíci produkty