Druhy zápisů do katastru, katastrální řízení

Přednášející: JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.


Cena včetně DPH: 475,00 Kč

V této přednášce se zaměříme na druhy, formy zápisu práv do katastru nemovitostí a katastrální řízení.

Rozeznáváme tři základní druhy zápisu. Vklad, záznam a poznámky. Vkladem se zapisují věcná práva, práva ujednaná jako věcná práva, nájem a pacht. Budeme se mu věnovat asi nejpodrobněji. Záznam, ten slouží k tomu, aby se zapsala práva odvozená od vlastnického práva. Poznámka, tou se zapisují významné informace k nemovitosti nebo vlastníkovi či jiné oprávněné osobě.

O lektorovi

JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. vystudoval Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni. V advokátní kanceláři PRK Partners je Of Counsel. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády ČR.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.