Finanční arbitr a řízení před ním

Hodnocení kurzu
Délka kurzu46 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Finanční arbitr je zvláštní institut pro řešení sporu mezi finančními institucemi a jejich klienty, a to prakticky na celém finančním trhu včetně úvěrů, směnárenské činnosti, stavebního spoření, životního pojištění nebo kolektivního investování.

Jak ale česká legislativa tuto instituci, jejíž zřízení vycházelo z požadavku EU, upravuje? Jaké jsou kompetence finančního arbitra a jaká jsou specifika řízení před finančním arbitrem?

Nejdůležitější informace vztahující se k finančnímu arbitrovi a řízení před ním Vám v nové přednášce shrne JUDr. Barbora Vlachová z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Věděli jste například, že řízení před finančním arbitrem není žádným způsobem zpoplatněno? Nebo že navrhovatelem řízení může být pouze spotřebitel? To a mnoho dalšího se dozvíte po zhlédnutí dalšího ze série našich videokurzů.


Co je obsahem přednášky?

 • Kompetence finančního arbitra a jejich změny s novelizací zákona.
 • Jaké typy sporů může finanční arbitr rozhodovat?
 • Jakou formu pokuty může finanční arbitr uložit?
 • Kdo může a kdo naopak nemůže být navrhovatelem řízení a jakými termíny se návrh řídí.
 • Jak probíhá samotné řízení před finančním arbitrem.
 • Jaké procesní povinnosti mají v případě řízení spotřebitel a instituce.
 • Jakými termíny se řídí arbitr v případě svého rozhodování.
 • Jaké opravné prostředky zákon nabízí.

Jaké jsou výhody online videokurzů?


 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázání konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.

O lektorovi

JUDr. Mgr. Barbora
Vlachová je absolventkou právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a Policejní akademie České republiky v Praze. Je doktorandkou na Katedře obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Praxi vykonávala především v advokátních kancelářích. V současné době působí v exekutorském úřadě. Je autorkou odborných textů, pravidelně publikuje v odborných časopisech. Pedagogické činnosti se věnuje na Bankovním institutu VŠ, Policejní akademii v Praze a Newton College.


Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?

Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

O lektorovi

JUDr. Mgr. Barbora Vlachová, Ph.D.
JUDr. Mgr. Barbora Vlachová, Ph.D.
JUDr. Mgr. Barbora Vlachová je absolventkou právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a Policejní akademie České republiky v Praze. Je doktorandkou na Katedře obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Praxi vykonávala především v advokátních kancelářích. V současné době působí v exekutorském úřadě. Je autorkou odborných textů, pravidelně publikuje v odborných časopisech. Pedagogické činnosti se věnuje na Bankovním institutu VŠ, Policejní akademii v Praze a Newton College.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty