Praktické aspekty rozhodčího řízení

Hodnocení kurzu
Délka kurzu21 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Tématem této přednášky jsou praktické aspekty rozhodčího řízení a možná se ptáte, proč byste tento seminář měli sledovat. 
 
Měli byste ho sledovat proto, abyste nebyli v rámci rozhodčího řízení, do kterého se můžete vy nebo vaše společnost dostat,  překvapeni jeho průběhem a zejména, aby na jeho konci jste neměli rozhodčí nález, který by následně mohl být i vykonán. Takže já vás v tomto semináři chci upozornit na úskalí rozhodčího řízení, na to, jak rozhodčí řízení probíhá, jaké jsou jeho výhody, abyste to mohli využít pro svůj prospěch. Budeme se bavit nejenom o tom, co to je rozhodčí řízení, ale i jakým způsobem ho zahajujeme, jakým způsobem sjednáváme pravomoc rozhodčího senátu. Budeme se bavit, co je klíčové, a to je výběr rozhodce. Prozradím vám pár triků, jak vybrat takového rozhodce, aby v rámci řízení se celá věc neotočila proti vám. Budeme se podrobně zabývat průběhem a vedením rozhodčího řízení a budeme si vyprávět i o tom, jak rozhodčí nález můžete vykonat, kde ho můžete vykonat a také, zda existují, případně v jaké míře nějaké opravné prostředky. To znamená způsoby, jak se výkonu rozhodčího nálezu bránit, respektive, jak případně nepříznivý rozhodčí nález ještě změnit.
 
Jaké jsou výhody online videokurzů?
 
  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.
 
 
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 25. 5. 2017

O lektorovi

JUDr. Petr Bříza, LL.M., Ph.D.
JUDr. Petr Bříza, LL.M., Ph.D.
JUDr. Petr Bříza, LL.M., Ph.D., je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, studoval též na New York University School of Law a University of Cambridge. Specializuje se na soudní a rozhodčí řízení vnitrostátní i mezinárodní, mezinárodní obchod a ochranu investic, právo EU, smluvní agendu, mediace, ochranu osobních údajů, spotřebitelské právo i veřejný sektor. Aktuálně je advokátem, partnerem v advokátní kanceláři Bříza & Trubač. JUDr. Petr Bříza je rozhodcem Rozhodčího soudu při HK a AK ČR, členem Komise Legislativní rady vlády pro Evropské právo; Sekce České advokátní komory pro právo EU, mezinárodní právo a mezinárodní vztahy; Sekce České advokátní komory pro alternativní řešení sporů. Je spoluzakladatelem České společnosti pro evropské a srovnávací právo. Aktivně přednáší a publikuje v ČR i v zahraničí.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty