Svěřenské fondy (konečně) v praxi – daně a právo

Svěřenské fondy (konečně) v praxi – daně a právo

Datum konání19.09.2017 09:00
MístoNárodní technická knihovna, Technická 6/2710, Praha 6
Konferenci již nelze zakoupit. Prosím, kontaktujte nás na telefonu 606 761 303
Partner konference
Cena2 750 Kč s DPH

Popis

Svěřenské fondy jsou upraveny v českém právu od roku 2014, ale teprve v poslední době začaly být intensivněji užívány v praxi pro rozsáhlejší majetkové podstaty. První a zatím jediná novela nového občanského zákoníku se v podstatné míře věnuje právě svěřenským fondům, a to úpravou jejich evidence, která vstoupí v účinnost 1. ledna 2018.  Pro využitelnost a správné nastavení svěřenských fondů je jedním z rozhodujících faktorů také jejich daňový režim. O zkušenosti se podělí odborníci z praxe, kteří se podíleli na posuzování, zakládání i využití tuzemských i zahraničních institutů správy cizího majetku pro účely významných případů rodinného podnikání a další účely.

Přednášející, kteří na konferenci vystoupí:

Jan Čapek - Jan Čapek je partnerem daňového oddělení společnosti EY. Věnuje se daňové problematice od roku 1991, kdy nastoupil do společnosti Arthur Andersen. Od roku 2002 působí jako partner společnosti EY. Mezi jeho klienty patří největší společnosti zejména v oblasti telekomunikací, finančních služeb a automobilového průmyslu. Jan Čapek se specializuje na daň z příjmu právnických osob a zastupování klientů v daňovém řízení. Jan Čapek byl společností The Legal Media Group zařazen do seznamu předních daňových specialistů („Legal Media Group Guide to the World’s Leading Tax Advisors“). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, je členem Komory daňových poradců ČR a certifikovaným účetním a členem Svazu účetních. Vede daňový kurz na Vysoké škole ekonomické v Praze a pravidelně publikuje v odborném tisku.

Daniel Weinhold - Daniel Weinhold je řídícím partnerem v advokátní kanceláři Weinhold Legal. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (JUDr.) a po dalším studiu získal rovněž titul Ph.D. Vedle všeobecné obchodněprávní praxe se zaměřuje zejména na poskytování právních služeb v oblastech fúzí a akvizic, bankovnictví a finančních služeb. Je předsedou expertní skupiny Platformy pro transparentní veřejné zakázky, členem Kolegia ministryně pro místní rozvoj a dále také členem Expertní skupiny pro veřejné zakázky ministerstva pro místní rozvoj. Je autorem knihy „Promlčení a prekluze v soukromém právu“ (C.H. Beck, Praha, 2015), knihy „Promlčení a prekluze v obchodních závazkových vztazích“ (tři vydání - C.H. Beck, Praha, 2000 až 2009) a spoluautorem komentáře Občanský zákoník – velký komentář (Leges, Praha, 2014). Stal se vůbec prvním držitelem ocenění AmCham Wings Award Americké obchodní komory v ČR. Je doporučen vydavatelem Who's Who Legal, a je uveden i v dalších předních mezinárodních právnických ročenkách, jako jsou Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, Expert Guides.

Ve druhém bloku se do diskuze připojí:

JUDr. Michaela Koblasová, Ph.D. (Weinhold Legal) a Ing. Jana Wintrová (Ernst & Young)


Harmonogram konference:

  • 08:30 - 09:00 >> registrace účastníků
  • 09:00 - 10:00 >> Daniel Weinhold
  • 10:00 - 10:30 >> coffee break
  • 10:30 - 11:30 >> Jan Čapek
  • 11:30 - 12:30 >> společná panelová diskuze všech řečníků + dotazy

Cena včetně DPH: 2 750,00 Kč