Testy insolvence

Přednášející: JUDr. Michal Žižlavský


1 490,00 KčCena včetně DPH

Manažeři, členové představenstev akciových společností, jednatelé společností s ručením omezeným nebo předsedové družstev. Ti všichni nakládají s aktivy korporací a ti všichni mají nově zákonnou povinnost provádět tzv. testy insolvence (nejen) před rozdělením zisku. Patříte mezi ty, kteří v době nadcházejících valných hromad řeší veškeré jejich náležitosti? Pak je pro Vás naše analýza testu insolvence prakticky nezbytností.

Test insolvence je novinkou chránící věřitele a zabraňující případné neschopnosti společností platit jejich dluhy. Podmínkou pro výplatu dividend je totiž nově negativní výsledek právě testu insolvence – bez něj nejsou manažeři oprávněni vyplatit jakékoli dividendy či tantiémy, a to bez ohledu na rozhodnutí valné hromady.

O co se v případě testu insolvence jedná? O sestavu otázek, které pomáhají vyhodnotit riziko úpadku konkrétní společnosti. Záleží na tom, zda má korporace závazky po splatnosti, zda je schopna své závazky plnit, zda má její majetek vyšší hodnotu než její závazky a na řadě dalších faktorů. Testy insolvence se ale nemusí provádět jen před rozdělením zisků, slouží například jako „pojistka” v případě fúze nebo akvizice. Vyhodnocují klíčová rizika, analyzují reálný finanční stav korporace, zkoumají ukazatele likvidity a rentability, provádějí oborová srovnání a často zahrnují i odhady vývoje odvětví a příslušných tržních segmentů.

Součástí přednášky je detailní analýza i případová studie

Problematikou testu insolvence Vás zevrubně provede vedoucí partner advokátní kanceláře Žižlavský, JUDr. Michal Žižlavský. Kromě detailního popisu principu testů a analýzy role manažerů, majitelů korporací, věřitelů a investorů přidá i praktickou případovou studii společnosti Sazka, na které ukáže význam testu insolvence a možný vývoj kauzy Sazka, pokud by tohoto institutu bylo využito.

Celková délka přednášky je 30 minut.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma
    i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to
    i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Michal Žižlavský
JUDr. Michal Žižlavský
JUDr. Michal Žižlavský je vedoucím partnerem advokátní kanceláře. Zaměřuje se na obchodní právo, akvizice korporací v úpadku, nemovitostní transakce, soudní reorganizace podniků, insolvenční právo.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.