Vkladové a platební účty, platební karty

Přednášející: Mgr. Roman Daneš


Cena včetně DPH: 475,00 Kč

Tato přednáška se týká vkladových a platebních účtů a také platebních karet. 

Občanský zákoník nerozlišuje mezi  běžným a vkladovým účtem a jako obecný smluvní typ upravuje pouze smlouvu o vedení účtu. Existuje zde však jedna výjimka a tou je vedení vkladní knížky, které je upraveno jako speciální případ účtu, ale vždy musí být tento účet veden na jméno. Účty můžeme označit jako účet běžný, termínovaný, vkladový, spořicí účet nebo úvěrový účet a posledním typem je vkladní knížka. Platební účty mohou mít různé podmínky úročení, čerpání, přečerpání. Dále jsou ke vkladovým nebo platebním účtům vydávány kreditní platební karty nebo debetní platební karty. Platební účty se používají mimo jiné k vedení spotřebitelských úvěrů. Na těchto účtech banka eviduje, jakou výši spotřebitelského úvěru poskytla spotřebiteli a jakým způsobem a jak je tento spotřebitelský úvěr klientem splácen.

O lektorovi

Mgr. Roman Daneš
Mgr. Roman Daneš
Mgr. Roman Daneš je odborným konzultantem společnosti Institut odborného vzdělávání s.r.o. pro oblast pojišťovnictví. Od roku 1995 se specializuje na pojišťovnictví a finance.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.