Zásady úvěrového vztahu, základní parametry a povinnosti smluvních stran

Hodnocení kurzu
Délka kurzu20 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu475 Kč s DPH

Popis

Budeme se věnovat zejména zásadám úvěrového vztahu, jeho základním parametrům, povinnostem a právům smluvních stran. Zaměříme se na to, kdo může spotřebitelský úvěr uzavřít, jak vůbec vypadá smlouva o spotřebitelském úvěru, tedy jaké jsou ty základní náležitosti, které by měl každý, kdo se tomuto tématu v praxi věnuje, znát.
 
Stále platí, že lidé chtějí stále utratit více, než mají, proto si půjčují od jiných nebo si pořizují věci takzvaně na dluh nebo na splátky. O tom všem je právě spotřebitelský úvěr. Když byste se podívali do zákona, který tuto problematiku řeší, dozvíte se, že spotřebitelský úvěr je definován jako jakákoliv odložená platba, peněžitá zápůjčka, úvěr nebo obdobná finanční služba poskytovaná nebo zprostředkovaná spotřebiteli. Může jít tedy jak o poskytnutí peněz, které musí samozřejmě spotřebitel v určitém čase vrátit, nebo o časové rozložení plateb za věc či službu, která je poskytnuta nyní. Když byste se podívali na různé spotřebitelské úvěry, tak jak je asi i ze své praxe znáte, tak nejčastěji se opravdu jedná o klasickou smlouvu o úvěru, která je upravena v občanském zákoníku. Nebo může jít o zápůjčku, která se dříve ještě podle starého občanského zákoníku nazývala půjčkou, opět na základě jednoduché smlouvy o zápůjčce.
 
 

O lektorovi

JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. vystudoval Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni. V advokátní kanceláři  PRK Partners je Of Counsel. Specializuje se zejména na poradenství související s rekodifikací soukromého práva v České republice, náhradu škody, nemovitosti a smluvní závazky (především nájemní a pracovní právo).  Má bohaté legislativní zkušenosti. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády ČR a v letech 2010 až 2013 byl poradcem předsedy vlády ČR v právních a legislativních otázkách.  Aktivně se věnuje akademické práci, vyučuje občanské právo. Působí na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků, publikací a vysokoškolských učebnic. V současné době spolupracuje na tvorbě doprovodných a změnových zákonů k novému občanskému zákoníku.

Cena včetně DPH: 475,00 KčSouvisejíci produkty