Právní formy sportovních organizací se zaměřením na spolky I. část

Přednášející: Mgr. Libor Zbořil


Cena včetně DPH: 490,00 Kč

Zajímáte se o formy sportovních organizací? Chtěli byste se dozvědět něco více o těchto organizacích se zaměřením na spolky? Vše a ještě více Vám odpřednáší lektor Libor Zbořil.

Pochopitelně, nejčastější právní formou ve sportu jsou spolky. Vznik spolků je nejméně formální a také je nejméně finančně náročný. Z definice spolku plynou určitá výslovná pravidla, práva a povinnosti a pochopitelně Nový občanský zákoník, dá se říct, lépe řeší fungování samostatných spolků. Hlavní činností spolku může být jen uspokojování a ochrana těch zájmů, k jejichž naplňování je spolek založen. Mezi spolky nepatří jenom sportovní kluby a svazy, ale patří sem, jenom pro informaci, i určité fankluby sportovních klubů.


Prezentace, která je součástí videokurzu, má následující strukturu:


  • Právní formy právnických osob v ČR.
  • Vybrané právní formy – s. r. o., a. s.
  • Spolky – většinová forma sportovních klubů a sportovních svazů.
  • Právní úpravy spolku v NOZ.
  • Rozhodování sporů ve spolku.
Celková délka prezentace je 23 minut.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:


  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

O lektorovi

Mgr. Libor Zbořil
Mgr. Libor Zbořil
Mgr. Libor Zbořil se po absolvování studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně začal věnovat advokacii. Jako samostatný advokát působí od roku 1999.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.