Ochrana osobních údajů

Hodnocení kurzu
Délka kurzu43 minut
Počet videí1
Test s certifikacíNE
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Teď už k tomu samotnému Nařízení. Je to zvláštní předpis, zvláštní legislativní akt, který jak mnozí víte, směřuje k unifikaci úpravy v rámci Evropské unie na rozdíl od směrnice, která směřuje k její harmonizaci. Rozdíl je ten, že v rámci harmonizace a implementace směrnic musí být přijato národní zákonodárství a ty úpravy se potom v jednotlivých členských státech tím pádem nezbytně podstatně odlišují. Proč je tomuto Nařízení věnována takováto pozornost především v zahraničí? Ten hlavní důvod je v oblasti sankcí. Podle Nařízení se tyto sankce výrazně zostřují.


Záznam z konference, který je součástí přednášky, má následující strukturu:

 • Obecné nařízení o ochraně osobních údajů.
 • Působnost a principy nařízení.
 • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
 • Komunikace se subjekty údajů a informační povinnost.
 • Právo na: přístup, vznést námitku a na výmaz.
 • Omezení zpracování.
 • Automatické zpracování a profilování.
 • Právo na přenositelnost.

Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

O lektorovi

Mgr. Michal Nulíček, LL.M. je partnerem advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Specializuje se na právní poradenství v oblasti korporátního a komerčního práva, soutěžního práva a regulace, IPMT a ochrany osobních údajů. Má rovněž rozsáhlé zkušenosti se zastupováním klientů v rozhodčích a soudních sporech. Michal získal právnické vzdělání na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na Cardiff University, kde se věnoval zejména studiu anglického common law. Michal se podílí na komplexních českých a mezinárodních akvizičních transakcích a na mezinárodních transakcích a právním poradenství v oblasti soutěžního, insolvenčního a regulatorního práva. Michal je mimo jiné velice aktivní v publikační činnosti, podílel se např. na tvorbě Navigátora pro rozhodčí řízení, vydaném vydavatelstvím ASPI. Michal je taktéž rozhodcem pro spotřebitelské spory, zapsaným u Ministerstva spravedlnosti ČR.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.


O lektorovi

Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
Mgr. Michal Nulíček, LL.M. je partnerem advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Specializuje se na právní poradenství v oblasti práva IT, ochrany osobních údajů, duševního vlastnictví a autorského práva, přičemž v současnosti se aktivně věnuje GDPR, DSM a e-commerce. Profesně před svým nástupem do kanceláře ROWAN LEGAL působil 10 let v mezinárodní advokátní kanceláři Hogan Lovells, a to na pozici seniorního advokáta. Mimo jiné je velice aktivní v publikační činnosti a je častým hostem českých i mezinárodních konferencí. Dále je členem prestižní mezinárodní organizace IAPP, která sdružuje profesionály v oblasti ochrany soukromí.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty