Doručování podle SŘ a SŘS

Hodnocení kurzu
Délka kurzu30 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

 

Nevíte si rady s doručováním písemností? Znáte postup doručování písemností od správního orgánu směrem k fyzickým a právnickým osobám a naopak?
Pokud odpověď na tyto otázky zní NE, je ten správný čas se podívat na přednášku, která je zaměřena právě na téma doručování, a to jak z pohledu správního řádu, tak i podle soudního řádu správního.

Celým videokurzem Vás provede spoluautor komentářů k soudnímu řádu správnímu JUDr. Mgr. Filip Rigel, Ph.D. Přednáška Vám dokáže osvětlit problematiku týkající se pořadí způsobu doručování, který má správní orgán volit. Prvním v tomto závazném pořadí je doručování na místě, tzv. krátkou cestou, dále datovou schránkou, a v neposlední řadě prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Dozvíte se také, jaké mohou nastat překážky při doručování fyzickým a právnickým osobám.

Struktura celé prezentace, která obsahuje videokurz je následující:

 

 

 

 • Doručování do datové schránky.
 • Elektronické doručování.
 • Doručování do vlastních rukou.
 • Doručování zástupci.
 • Doručování fyzickým a právnickým osobám.
 • Doručování do ciziny.
 • Uložení.
 • Doručování veřejnou vyhláškou a ustanovení opatrovníka.
 • Doručování osobám zúčastněným na řízení.


Celý videokurz o délce 30 minut je rozdělen do dvou částí, kde první z nich je zaměřena na doručování podle správního řádu, a druhá část je rozebrána z pohledu soudního řádu správního.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:

 

 

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Mgr.Filip Rigel, Ph.D. je absolventem magisterského oboru právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde úspěšně absolvoval také rigorózní řízení a doktorské studium v oboru správní právo a právo životního prostředí. Vedle toho absolvoval také obory politické vědy. V letech 2007 až 2014 působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu. V současnosti působí jako advokát v KVB advokátní kanceláři a zároveň přednáší na Metropolitní univerzitě Praha, Newton College a Vysoké škole Karla Engliše kurzy zaměřené na správní právo i některá jiná právní odvětví. Na posledně jmenované škole je zároveň ředitelem Ústavu aplikovaného práva. Filip Rigel je autorem několika desítek odborných článků a komentáře k zákonu o místním referendu a spoluautorem komentářů k soudnímu řádu správnímu, ke školskému zákonu a připravovaného komentáře ke správnímu řádu.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning packages obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

 

 

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 2. 9. 2016

O lektorovi

JUDr. Mgr. Filip Rigel, Ph.D.
JUDr. Mgr. Filip Rigel, Ph.D.
JUDr. Mgr. Filip Rigel, Ph.D. je absolventem magisterského oboru právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde úspěšně absolvoval také rigorózní řízení a doktorské studium v oboru správní právo a právo životního prostředí. Vedle toho absolvoval také obory politické vědy. V letech 2007 až 2014 působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu. V současnosti působí jako advokát v KVB advokátní kanceláři a zároveň přednáší na Metropolitní univerzitě Praha, Newton College a Vysoké škole Karla Engliše kurzy zaměřené na správní právo i některá jiná právní odvětví. Na posledně jmenované škole je zároveň ředitelem Ústavu aplikovaného práva. Filip Rigel je autorem několika desítek odborných článků a komentáře k zákonu o místním referendu a spoluautorem komentářů k soudnímu řádu správnímu, ke školskému zákonu a připravovaného komentáře ke správnímu řádu.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty