Praktické aspekty uzavírání přeshraničních smluv II. část

Přednášející: JUDr. Petr Bříza, LL.M., PH.D.


Cena včetně DPH: 490,00 Kč

Druhá část videokurzu o praktických aspektech uzavírání přeshraničních smluv Vám přiblíží nástrahy volby práva pro přeshraniční smlouvu, zajištění plateb a další veledůležitá smluvní ujednání. Druhým videokurzem Vás opět provede Petr Bříza.

Ve videokurzu se budeme věnovat velice důležitému tématu, jak zajistit, aby platby v rámci přeshraniční smlouvy byly pokud možno bezpečné, respektive, abyste opravdu dostali za své zboží/služby zaplaceno. Dále zjistíte, co jsou to tzv. lex mercatoria a doložky INCOTERMS, co znamenají a jak je používáme. Upozorníme na nejdůležitější ustanovení přeshraničních smluv a ke konci přednášky se budeme věnovat i případům sjednávání rozsáhlejší smluvní dokumentace, kdy Vám poradíme, jak zajistit, aby nedošlo při sjednávání několika souvisejících smluv k problémům.


Struktura celé prezentace, která je součástí kurzu, je následující:

 • Volba práva a její limity.
 • Mezinárodní smlouvy.
 • Nestátní právo – lex mercatoria.
 • INCOTERMS.
 • Forma smlouvy.
 • Způsoby placení a jeho zajištění.
 • Některá důležitá ujednání.
 • Související (závislé) smlouvy.
Celková délka přednášky je 38 minut.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

O lektorovi

JUDr. Petr Bříza, LL.M., Ph.D.
JUDr. Petr Bříza, LL.M., Ph.D.
JUDr. Petr Bříza je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, studoval též na New York University School of Law a University of Cambridge. Aktuálně je advokátem, partnerem v advokátní kanceláří Bříza & Trubač.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.