Prodlení dlužníka a možnosti postupu věřitele

Hodnocení kurzu
Délka kurzu49 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Víte o tom, že splatnost dluhu nám určuje konec doby, do které musí bezpodmínečně dlužník plnit a ve chvíli, kdy tento den neplní, může věřitel po něm začít plnění vyžadovat, a to i soudní cestou?

Druhým důležitým pojmem je splnitelnost. Splnitelnost dluhu nám ukazuje to, od kdy je dlužník oprávněn plnit. Co je tedy vlastně samotný pojem prodlení dlužníka? Velmi laicky řečeno, můžeme říci, je to jakékoliv opožděné plnění. Je to situace, kdy dlužník neplní včas, je to otázka času, ne kvality plnění. Samo prodlení je otázkou objektivní. Vůbec se nehledí na to, zda dlužník ten stav prodlení zavinil, zda mohl nějakým způsobem ovlivnit to, že nesplní tu svoji povinnost. O prodlení dlužníka a dalších možnostech postupu Vás bude informovat JUDr. Petr Bezouška.


Struktura celé prezentace, která obsahuje videokurz, je následující:
 

 • Začátek a konec prodlení.
 • Předpoklady prodlení.
 • Vztah k prodlení věřitele.
 • Odstoupení při podstatném a nepodstatném prodlení.
 • Úroky z prodlení a způsoby jejich výpočtů a výše.
 • Různé případy z judikatury.
 • Nepřiměřeně nízké a naopak vysoké úroky z prodlení.
 • Úroky z prodlení vs. smluvní pokuta.
 • Procesní aspekty úroků z prodlení.
 • Paušální náhrada nákladů.


Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. vystudoval Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni. V advokátní kanceláři  PRK Partners je Of Counsel. Specializuje se zejména na poradenství související s rekodifikací soukromého práva v České republice, náhradu škody, nemovitosti a smluvní závazky (především nájemní a pracovní právo).  Má bohaté legislativní zkušenosti. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády ČR a v letech 2010 až 2013 byl poradcem předsedy vlády ČR v právních a legislativních otázkách.  Aktivně se věnuje akademické práci, vyučuje občanské právo. Působí na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků, publikací a vysokoškolských učebnic. V současné době spolupracuje na tvorbě doprovodných a změnových zákonů k novému občanskému zákoníku.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 3. 8. 2016

O lektorovi

JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.
JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. vystudoval Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni. V advokátní kanceláři  PRK Partners je Of Counsel. Specializuje se zejména na poradenství související s rekodifikací soukromého práva v České republice, náhradu škody, nemovitosti a smluvní závazky (především nájemní a pracovní právo).  Má bohaté legislativní zkušenosti. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády ČR a v letech 2010 až 2013 byl poradcem předsedy vlády ČR v právních a legislativních otázkách. Aktivně se věnuje akademické práci, vyučuje občanské právo. Působí na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků, publikací a vysokoškolských učebnic. V současné době spolupracuje na tvorbě doprovodných a změnových zákonů k novému občanskému zákoníku.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty