Jak upravit smlouvy, aby pohledávky byly dobytnější

Hodnocení kurzu
Délka kurzu34 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Jak si zajistit dobytnější pohledávky? Jakým způsobem komunikovat s obchodními partnery, jaké instituty nezapomenout do smluv zakotvit a čeho se při jednání s obchodními partnery vyvarovat? Odpovědi poskytne nejnovější díl našeho online videokurzu, jehož autorem je
JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., partner v advokátní kanceláři DOHNAL PERTOT SLANINA.

Kromě obecných východisek – např. toho, jak funguje občanské soudní řízení, co je to utvrzení nebo zajištění smlouvy atp. – získáte z přednášky i přehled jednotlivých zajišťovacích institutů a jejich praktického použití v rámci českého právního systému. Zajímá Vás třeba, jak vymáhat pohledávky přímo po jednateli společnosti, která je v insolvenci? Pak si nenechte ujít aktuální videokurz, v rámci kterého se dozvíte i praktické rady, jak třeba ve Vaší společnosti nastavit systém kontroly smluv a pohledávek.


Co se v rámci přednášky dozvíte?
 

 • Jakým způsobem probíhá soudní řízení, co je k němu potřebné zajistit a kdy je vhodnější zkusit se s obchodním partnerem domluvit mimosoudně.
 • Rozdíly v zajišťovacích institutech při podpisu smlouvy a v dalších fázích obchodního vztahu.
 • Rozdíl mezi zajištěním závazku a utvrzením dluhu.
 • Jak přistupovat ke stanovení smluvní pokuty.
 • Jak zvážit hodnotu zástavy v případě zástavního práva.
 • Jak postupovat v důkazní nouzi – tedy v situaci, kdy smlouva neobsahuje zajišťovací instituty; jak správně formulovat uznání dluhu.
 • Na co nezapomenout při sestavování splátkového kalendáře.
 • Čím se řídí a kdy se využívá tzv. zadržovací právo.
 • Jak zakotvit do smlouvy ručitelský závazek fyzických osob.

Zaujaly Vás naše online videokurzy? Jsou efektivním způsobem seznámení se základními oblastmi práva i s aktuálními změnami.

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D. je vedoucím partnerem kanceláře DOHNAL PERTOT SLANINA. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Specializuje se na občanské a obchodní právo. Věnuje se pedagogické činnosti na PF UP v Olomouci, Justiční adademii a MVSO, zejména v oblasti občanského a obchodního práva. Pravidelně publikuje v právních časopisech.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 26. 4. 2016

O lektorovi

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.
JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.
JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D. je vedoucím partnerem kanceláře Dohnal, Pertot Slanina. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Specializuje se na občanské a obchodní právo. Věnuje se pedagogické činnosti na PF UP v Olomouci, Justiční akademii a MVSO, zejména v oblasti občanského a obchodního práva. Pravidelně publikuje v právních časopisech.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty