Daňové aspekty vysílání zaměstnanců do zahraničí

Hodnocení kurzu
Délka kurzu33 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Na úvod si řekneme něco k daňové problematice a potom zavítáme do jednotlivých alternativ vysílání zaměstnanců do zahraničí. Řekneme si něco o příslušnosti k sociálnímu systému, o tzv. a1, a na závěr si téma shrneme.

Obecně platí, že neomezenou daňovou povinnost v každém státě mají tzv. daňoví rezidenti, ti, co mají daňový domicil v tom daném státě. Zdaňují své celosvětové příjmy a naopak omezenou daňovou povinnost mají tzv. daňoví nerezidenti, kteří zdaňují pouze příjmy ze zdrojů z daného státu. To znamená třeba v našem případě pouze ze zdrojů na území České republiky. Každý stát má pro určení toho daňového rezidenství svá vlastní pravidla, která jsou zakotvena v národních předpisech. Kromě toho ale jsou tato pravidla ještě uvedena v takzvaných smlouvách o zamezení dvojího zdanění, pokud samozřejmě ta smlouva existuje mezi dvěma jednotlivými státy. České daňové právo eviduje zdanění celosvětových příjmů, pokud je tedy ten člověk v České republice daňovým rezidentem.

 
Jaké jsou výhody online videokurzů?
 
  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.
 
 
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 25. 11. 2016

O lektorovi

Ing. Roman Burnus
Ing. Roman Burnus
Ing. Roman Burnus je daňovým poradcem a associate partnerem v mezinárodní poradenské kanceláři Rödl & Partner. Specializuje se zejména na problematiku zdanění fyzických osob, sociálního a zdravotního pojištění, mezinárodního vyslání a pronájmu pracovní síly. Je autorem mnoha článků a pravidelně přednáší na odborných akcích.


Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty