Daňové otázky v souvislosti s uzavíráním a rušením kupních smluv na nemovité věci

Hodnocení kurzu
Délka kurzu24 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Další z našich online videopřednášek se zabývá daňovými aspekty uzavírání a rušení kupních smluv na nemovité věci - tedy oblastí, ve které došlo v nedávné době k řadě změn. Obsahuje praktické informace týkající se jak situací, kdy se samotný převod nemovitosti uskuteční, tak případů, kdy věci neběží podle plánu a dojde například k odstoupení od smlouvy.

Rok 2016 přinesl některé daňové změny, které se dotýkají i oblasti nemovitostí. Došlo například ke změnám v definici stavebního pozemku, výpočtu podlahové plochy bytů nebo u daňové uznatelnosti případné ztráty z prodeje. Zároveň byly zpřísněny i podmínky pro uplatnění osvobození od DPH při prodeji pozemků. Pokud si nejste jisti, zda se v těchto úpravách orientujete, využijte naši přednášku. Veškeré informace si vyslechnete na jednom místě a srozumitelnou formou!

Kurzem Vás provede Ing. Alexander Novák, LL.M., daňový poradce ve společnosti Rödl & Partner Vorlíčková Tax, která se specializuje zejména na oblasti DPH a daně z příjmu právnických osob.


Co tedy obsahuje aktuální přednáška?
 

 • Obecné informace o dani z příjmu právnických osob prodávajících nemovitou věc.
 • Přehled odpisových skupin, do kterých je možné nemovité věci zařadit.
 • Předpoklady osvobození od daně v případě nemovitostí starších pěti let.
 • Rozbor významu pojmu „nemovitá věc” pro účely DPH.
 • Informace, u jakých typů nemovitostí je nutné DPH přiznávat a kdy je možné uplatnit tzv. tuzemský reverse-charge. Vznik nároku na odpočet na straně kupujícího.
 • Daň z nabytí nemovitých věcí a připravovaná novelizace této oblasti. Možnosti stanovení základu daně.
 • Lhůty pro podání daňového přiznání.
 • Kroky kupujícího i prodávajícího v případě zrušení smlouvy.

 


Jaké jsou výhody online videokurzů?

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


O lektorovi

Ing. Alexander Novák LL.M. je daňovým poradcem a senior associate mezinárodní poradenské kanceláře Rödl & Partner. Zaměřuje se převážně na oblast daně z příjmů právnických osob a daně z přidané hodnoty. Mezi jeho klienty patří české pobočky zahraničních společností i obchodní společnosti s českou majetkovou účastí. Pravidelně publikuje v odborných titulech a jako přednášející vystupuje na mnoha vzdělávacích akcích. Je členem odborné sekce DPH Komory daňových poradců ČR.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 23. 3. 2016

O lektorovi

Ing. Alexander Novák, LL.M.
Ing. Alexander Novák, LL.M.
Ing. Alexander Novák je daňovým poradcem a senior associate v mezinárodní poradenské kanceláři Rödl & Partner. Věnuje se převážně dani z příjmů právnických osob a dani z přidané hodnoty. Pravidelně publikuje v odborných titulech a jako přednášející vystupuje na mnoha vzdělávacích akcích. Je členem odborné sekce DPH Komory daňových poradců ČR.


Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty