Mateřská a rodičovská dovolená známá i neznámá

Hodnocení kurzu
Délka kurzu25 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745,- 545 Kč s DPH

Popis

Mgr. Václav Vlk, advokát z advokátní kanceláře Rödl & Partner, se ve své praxi věnuje především otázkám pracovního práva. V našem online semináři se zaměříme na populární téma související s příchodem nového člena rodiny. Kdy vám začíná mateřská dovolená a jak je dlouhá? Kdo a kdy ji může čerpat? Dostává matka mzdu nebo náhradu mzdy od zaměstnavatele? Jak se řeší situace po návratu zaměstnankyně nebo zaměstnance po mateřské a rodičovské dovolené znovu do práce? Co je to rodičovský příspěvek? Bude Váš partner na otcovské dovolené? Jaká jsou obecně pravidla práce na mateřské či rodičovské dovolené? Zajímají Vás odpovědi i na další otázky? Zakupte si náš online seminář a dozvíte se více.

 

Obsah video kurzu:

  • Zvýhodnění matek a otců v pracovněprávních vztazích
  • Mateřská a rodičovská dovolená (MD, RD) – základy 
  • Rodičovská dovolená ? rodičovský příspěvek
  • Zabezpečení při mateřské dovolené a konání práce při mateřské a rodičovské dovolené
  • Rodičovský příspěvek a otcovská
  • Návrat do práce po mateřské a rodičovské dovolené
  • Neplacené volno po rodičovské dovolené 
  • Dovolená za kalendářní rok / Mateřská a rodičovská dovolená

 

O lektorovi

Mgr. Václav  Vlk
Mgr. Václav Vlk
Mgr. Václav Vlk je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (1999). Je advokátem zapsaným v seznamu advokátů vedeném Českou advokátní komorou. Současně je členem sekce pro právo soukromé České advokátní komory a od roku 2017 také členem kontrolní rady České advokátní komory. 

Ve společnosti Rödl & Partner působí od roku 1999, nejdříve jako advokátní koncipient, od roku 2003 již jako advokát. V roce 2008 byl jmenován associate partnerem společnosti. Ve své praxi se zaměřuje zejména na otázky pracovního práva, kde zastupuje klienty především jako zaměstnavatele v nesporné i sporné agendě, početné soudní spory nevyjímaje. Soustředí se i na otázky občanského, procesního a insolvenčního práva, a to jak z pohledu klientů v pozici dlužníků, tak z pohledu klientů věřitelů. Je autorem mnoha článků zejména z oblasti pracovního a obchodního práva. Patří k autorskému týmu komentáře zákona o obchodních korporacích v nakladatelství Verlag Dashöfer. V těchto oblastech také přednáší na konferencích a seminářích. Hovoří česky (rodilý mluvčí) a německy.

Cena včetně DPH: 545,00 KčSouvisejíci produkty