Rodinné právo IV - výživné

Hodnocení kurzu
Délka kurzu38 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Nový občanský zákoník sice vzhledem k výživnému přebírá většinu pasáží původní úpravy, nicméně i v této oblasti v něm najdeme několik změn. S orientací v problematice výživného Vám pomůže naše aktuální videopřednáška. Průvodkyní Vám bude specialistka na rodinné právo a bývalá ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová.

Všechny druhy výživného a vyživovací povinnosti mají charakteristické znaky, které jsou představeny v úvodu přednášky, následující část pak podává detailní analýzu jednotlivých druhů výživného. To se totiž liší, pokud jej uvažujeme mezi manžely, registrovanými partnery, vzhledem ke zletilým a nezletilým dětem či jiným členům rodiny.


Které druhy výživného (tedy které oprávněné) přednáška diskutuje?
 

 • Mezi manželi.
 • Mezi registrovanými partnery.
 • Vzhledem k dětem.
 • Vzhledem k neprovdané matce.
 • Mezi dalšími členy rodiny.


Jaké problematice se přednáška dále věnuje?

 

 

 • Zohledňovaným kritériím při rozhodování o výživném.
 • Soudnímu uplatňování výživného.
 • Stanovení výše výživného.
 • Právu na zaopatření jako novému institutu v rámci NOZ.
 • Možným trestním postihům.

 

 

   
 •  
 • Jaké jsou výhody online videokurzů?
   
  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


  O lektorovi

  JUDr. Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.  Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudní řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.

  Jak kurz probíhá?
  Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

  Co vše získám nákupem?
  Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

  Kdy mohu studovat?
  Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

  Jak je kurz zakončen?
  Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

  Jak získám potvrzení o absolvování?
  Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 24. 3. 2016

O lektorovi

JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudního řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty