Rodinné právo II - Rozvod manželství

Hodnocení kurzu
Délka kurzu31 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Za posledních patnáct let se v Česku průměrně rozvedlo přes 30 tisíc manželství ročně. A pokud bychom si vzali údaje za více než 60 let dozadu, zjistili bychom, že rozvodem končí celá třetina tuzemských svazků. Jakkoli bychom to nikomu z diváků našich pravidelných videokurzů nepřáli, vyplatí se vědět, jakým způsobem upravuje rozvody současný právní řád a na co si v případě konce manželství dát největší pozor.

Český právní řád v zásadě umožňuje dvě cesty, jak postupovat během rozvodu. Rozhodnutí je v takovém případě na Vás, případně na konzultaci s odborníkem na rodinné právo, nicméně orientovat se alespoň v základních aspektech může být v takové situaci velkou výhodou. Výběr špatné strategie na začátku rozvodového řízení může totiž velmi negativně ovlivnit celý jeho průběh.

Tušíte například, jaké jsou negativní podmínky - tedy ty, které brání povolení rozvodu? A jak často k nim soudy přihlížejí? Odpovědi na tyto a řadu dalších otázek najdete v přednášce JUDr. Daniely Kovářové, šéfredaktorky časopisu Rodinné listy.


Co je obsahem přednášky?
 

  • Podmínky pro rozvod manželství včetně tzv. negativních podmínek.
  • Fáze rozvodového řízení a na co si v jejich průběhu dát pozor.
  • Varianty rozvodu, které umožňuje český právní řád - rozvod dohodou a sporný rozvod.
  • Procesní zajímavosti a možnost mediace.
  • Důsledky rozvodu manželství (výživné, bydlení apod.)


Jaké jsou výhody online videokurzů?

 

 

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


O lektorovi

JUDr. Daniela Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.  Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudní řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 24. 3. 2016

O lektorovi

JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Kovářová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Byla ředitelkou Justiční akademie a ministryní spravedlnosti. Specializuje se na oblast občanského práva, rodinného a dědického práva, obchodního práva a mimosoudního řešení sporů – mediaci. Od roku 2002 je zkušební komisařkou u advokátních zkoušek z oboru trestní právo a obhajoba. Působí jako samostatná advokátka provozující generální praxi. Publikuje odborné články v právnických časopisech a jiných médiích. Je autorkou komentovaného advokátního tarifu a publikace o rétorice. Je šéfredaktorkou časopisu Rodinné listy.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty