Skončení pracovního poměru

Hodnocení kurzu
Délka kurzu37 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Další ze série online videokurzů se zaměří na jednu z klíčových oblastí pracovního práva, a to problematiku skončení pracovního poměru. Zajímá Vás, jakým směrem se ubírá a bude ubírat strategie pracovního práva v 21. století? Pak si rozhodně nenechte ujít přednášku, jejímž autorem je Doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D. z katedry pracovního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Při ukončení pracovního poměru přichází častěji na řadu ochranné funkce pracovního práva směrem k zaměstnancům, které brání rozvázání pracovního poměru bez adekvátních důvodů ze strany zaměstnavatele. Stejně tak ale zákoník práce umožňuje zaměstnavateli ukončovat pracovněprávní vztahy, je-li pro to dán nějaký obecný důvod. Právě tyto důvody, jejich limity a jejich správná interpretace, jsou jedním z hlavních bodů videokurzu.


Co je tedy obsahem aktuální přednášky?
 

  • Analýza vymezených právních skutečností umožňujících rozvázání pracovního poměru bez ohledu na vůli stran.
  • Právní jednání vedoucí k ukončení pracovního poměru, při kterém záleží na projevené vůli zaměstnance nebo zaměstnavatele.
  • Uplynutí doby, formy dohody o rozvázání pracovního poměru, zkušební doba, výpovědní důvody atd.
  • Rozdílná ochrana postavení zaměstnance při konkrétních způsobech rozvázání pracovního poměru.
  • Ochrana před výpovědí a její limity.


Jaké jsou výhody online videokurzů?

 

 

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.


O lektorovi

Doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D., docent na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK v Praze, lektor Randls Training, univerzitní pedagog, odborný konzultant pracovního práva. Specializuje se na pracovní právo, zaměstnanost, kolektivní vyjednávání a právo sociálního zabezpečení. Je předsedou Komise pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení Legislativní rady vlády. Je členem a zástupcem ČR  v European Labour Law Network.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 14. 1. 2016

O lektorovi

doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D.
doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D.
Doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D.,  docent na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK v Praze, lektor Randls Training, univerzitní pedagog, odborný konzultant pracovního práva. Specializuje se na pracovní právo, zaměstnanost, kolektivní vyjednávání a právo sociálního zabezpečení. Je předsedou Komise pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení Legislativní rady vlády. Je členem a zástupcem ČR v European Labour Law Network.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty