Dark patterns – hrozba pro poctivý obchodní styk

Hodnocení kurzu
Délka kurzu23 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745 Kč s DPH

Popis

Dark Patterns. Termín, který je pro vás možná neznámý. Je ale pravděpodobné, že jste se s těmito praktikami již setkali ve své praxi při nákupech na internetu. Také nejspíš ovlivnily vaše rozhodnutí, a to ve váš neprospěch. Dark Patterns jsou záměrně skryté vnitřní prvky webu, které ovlivňují rozhodnutí uživatele ve prospěch obchodníka. Tato přednáška je určena všem uživatelům internetu, kteří jsou běžnými spotřebiteli.

Zakupte si náš nový online video kurzu, jehož lektorkou je Mgr. Lucie Kianková, BA z Rödl & Partner, advokáti, v.o.s. a dozvíte se co jsou Dark Patterns, v jaké podobě se s nimi v praxi běžně setkáváte, jaké je právní postavení Dark Patterns, jaké jsou možnosti prevence, a jak se těmto praktikám můžete vy, jako uživatelé internetu, bránit

 

Obsah video kurzu:

  •     Pojem Dark Patterns
  •     Dark Patterns v praxi
  •     Dark Patterns v právu
  •     Možnosti prevence
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 14. 8. 2019

O lektorovi

Mgr. Lucie Kianková, BA
Mgr. Lucie Kianková, BA

Mgr. Lucie Kianková, BA je advokátkou trvale spolupracující s přední advokátní kanceláří Rödl & Partner, ve které působí jako Senior Associate a vede tým odborníků specializujících se na právo duševního vlastnictví a právo informačních technologií. Lucie Kianková je autorkou mnoha článků zejména z oblasti práva duševního vlastnictví a e-commerce. V těchto oblastech také přednáší na konferencích a seminářích. Současně úzce spolupracuje s českými designéry, nastupujícími talenty v oblasti tvůrčí duševní činnosti a napomáhá v rozvoji start-upů.


Cena včetně DPH: 745,00 KčSouvisejíci produkty