Sportovní právo I

Hodnocení kurzu
Délka kurzu38 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Sportovní právo: Získejte základní přehled v oblasti, kterou komplikuje chybějící speciální úprava

Otázky týkající se sportovního práva plní v poslední době čím dál častěji stránky novin, ale i stoly pracovníků různých sportovních organizací a dalších lidí, kteří se kolem sportu pohybují. Nejedná se přitom jen o velké kauzy typu dopingového skandálu v ruské atletice, nezaplacených daní Lionela Messiho či odmítnutí startu Martiny Sáblíkové na letních olympijských hrách. Na problémy, jejichž řešení bude vyžadovat alespoň základní orientaci v podobě tuzemského sportovního práva, můžeme snadno narazit prakticky v jakékoli fázi existence sportovního klubu či kariéry sportovce.

Přesto bychom v českém právním systému, pro někoho poměrně překvapivě, marně hledali speciální úpravu týkající se právního postavení sportovců. Pokud se tedy v oblasti sportu pohybujete a chcete se zorientovat v základních otázkách, je nejnovější přednáška určena právě Vám.

Právě absence speciální sportovněprávní legislativy spolu se specifiky oblasti sportu přináší řadu otázek a komplikovaných výkladů, do kterých zasahuje právo občanské, daňové, pracovní, autorské a řada dalších. Na jakém základě je zajišťována sportovní činnost a řády sportovních organizací? Jaké postavení má sportovec jako zaměstnanec či OSVČ? Jaká je odpovědnost sportovce či klubu za škody na zdraví a majetku? Jak jsou řešeny otázky zdraví sportovce či dopingu? Jak je nahlíženo na financování sportu?

Právě odpovědi na všechny tyto otázky se s pomocí sond do jednotlivých oblastí práva
a z příkladů významných rozhodnutí Nejvyššího správního soudu pokusí shrnout náš aktuální kurz.

Videopřednáška je rozdělena na dvě části. První z nich o délce 38 minut se věnuje právní úpravě sportů v Česku a právnímu postavení sportovce, druhá pak právě zmíněnému rozhodování sporů týkajících se sportu, které při dosavadní absenci sportovněprávní legislativy hraje velmi důležitou roli. Průvodcem problematikou sportovního práva Vám bude Mgr. Libor Zbořil z advokátní kanceláře Legalcom.


Využijte jedinečná témata našich videokurzů! Komplexní přehled v takto atraktivním balení jinde nezískáte.

  • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
  • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
  • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
  • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.

O lektorovi

Po absolvování studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně se Mgr. Libor Zbořil začal věnovat advokacii.  Jako samostatný advokát působí od roku 1999. Ve své praxi poskytuje komplexní právní služby v širokém spektru platného práva na území České republiky, zejména se specializací na obchodní právo, sportovní právo, právo nemovitostí a trestní právo. V oblasti trestního práva se pak zabývá zejména obhajobami, souvisejících s podnikatelskými a ekonomickými aktivitami. Se svou bohatou právní a soudní praxí je rovněž vyhledávaným expertem v oblasti správy a vymáhání pohledávek.


Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor

vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning packages obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

O lektorovi

Mgr. Libor Zbořil
Mgr. Libor Zbořil
Mgr. Libor Zbořil se po absolvování studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně začal věnovat advokacii. Jako samostatný advokát působí od roku 1999. Ve své praxi poskytuje komplexní právní služby v širokém spektru platného práva na území České republiky, zejména se specializací na obchodní právo, sportovní právo, právo nemovitostí a trestní právo. V oblasti trestního práva se pak zabývá zejména obhajobami, souvisejícími s podnikatelskými a ekonomickými aktivitami. Se svou bohatou právní a soudní praxí je rovněž vyhledávaným expertem v oblasti správy a vymáhání pohledávek.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty