Věc ve smyslu práva, část II.

Přednášející: JUDr. Petr Tégl, Ph.D.


490,00 KčCena včetně DPH

Ve druhé části přednášky se zaměříme na problematiku rozdělení věcí v občanském zákoníku. Vše Vám přiblíží lektor Petr Tégl.

Občanský zákoník rozděluje věc v právním smyslu podle řady různých kritérií a je potřeba zdůraznit, že ne všechna kritéria, respektive ne všechna dělení, mají stejný praktický význam. Práva, jejichž povaha to připouští, jsou pouze práva majetková, nikoliv práva osobní, ta nikdy nejsou věcmi. Celá přednáška Vám podrobněji rozebere, co vše můžeme a nemůžeme považovat z hlediska práva za věc.


Struktura celé prezentace, která je součástí přednášky, obsahuje následující témata:


  • Rozdělení věci.
  • Stavba.
  • Stavba v režimu soukromého práva.
  • Rozdělení věci – zastupitelné/nezastupitelné.
  • Soubor věcí, věc hromadná.
  • Obchodní závod, pobočka.
  • Obchodní tajemství.
Celková délka přednášky je 33 minut.


O lektorovi

doc. JUDr. Petr Tégl, Ph.D.
doc. JUDr. Petr Tégl, Ph.D.
JUDr. Petr Tégl, Ph.D. absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a dále studoval právo v Mnichově a Wroclawi. Byl členem rekodifikační komise Ministerstva spravedlnosti pro přípravu nového občanského zákoníku, nyní působí v komisi pro soukromé právo Legislativní rady vlády.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?

Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
Pro zobrazení odkazu pro stažení certifikátu se musíte nejprve přihlásit.