Novela stavebního zákona č. 225/2017 Sb.

Hodnocení kurzu
Délka kurzu48 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Poslední novela stavebního zákona představuje nejvýznamnější změnu veřejného stavebního práva. Jedná se o zákon, jehož účinnost se kvapem blíží a bylo by záhodno se zaměřit na některé jeho základní body, na některé změny, které tento zákon přináší. Cílem tohoto kurzu je probrat ty základní body, ty velké změny, se kterými se bude setkávat každý, kdo v rámci stavebních či územních řízení, či ještě předtím v rámci územního plánování, bude nějakým způsobem zainteresován a v rámci těchto postupů se bude muset s novou situací vypořádat.

Osnova tohoto kurzu obsahuje stavební zákon tak, jak bude po nabytí účinnosti uvedené novely vypadat s tím, že se v každé jeho části zaměříme právě na ty základní změny. 

Obsah video kurzů:
  • Novela a její aplikace
  • Závazná stanoviska
  • Územní plánování
  • Územní rozhodování
  • Stavební řízení
  • Společné rozhodnutí
  • Kolaudace
  • Další změny
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 14. 12. 2016

O lektorovi

Mgr.  František Málek
Mgr. František Málek
Mgr. František Málek je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity (obor právo), již v průběhu studia absolvoval mj. odbornou praxi v advokátní kanceláři zaměřené na obchodní právo ve stavebnictví. Později participoval na několika celostátních projektech Svazu měst a obcí České republiky zaměřených na právní poradenství obcím a celkové zefektivnění veřejné správy. V KVB advokátní kanceláři působí od jejího vzniku a zaměřuje se na oblast veřejného práva, zejména práva správního a v jeho rámci na problematiku práva stavebního, právo energetické, právo životního prostředí a řešení odpovědnosti za správní delikty. Na právních službách v dané oblasti se podílel od prvoinstančních správních řízení až po stížnosti k Ústavnímu soudu ČR či Evropskému soudu pro lidská práva; na související témata též příležitostně přednáší.

Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty