Novela zákona o dluhopisech (Zákon č. 307/2018 Sb.)

Hodnocení kurzu
Délka kurzu29 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745 Kč s DPH

Popis

Video seminář JUDr. Libora Němce, Ph.D. z Glatzová & Co., s.r.o. - nezávislé advokátní kanceláře Vás seznámí s novelou zákona o dluhopisech (Zákon č. 307/2018 Sb.). Video přednáška obsahuje nejen základní pojmy, jako charakteristiku a pojem dluhopisu, ale také Vás seznámí s obecnými náležitostmi dluhopisů, s jejich klasifikací dle Zákona o dluhopisech. Velice obšírně je zde popsáno rozdělení dluhopisů, jakožto i jejich zajištění. Proč jsou v dluhopisech důležité emisní podmínky a kdo může navrhnout jejich změnu? A kdy je potřeba svolat schůzi vlastníků? Přednáška nekončí ničím jiným než novinkami zavedenými novelou zákona o dluhopisech. Zakupte si informacemi nabitou video přednášku JUDr. Libora Němce, Ph.D. a dozvíte se víc.

 

Obsah video kurzu:

  • Dluhopis (pojem, charakteristika)
  • Emisní podmínky
  • Schůze vlastníků
  • Novinky zavedené novelou zákona o dluhopisech
Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 7. 10. 2019

O lektorovi

JUDr. Libor Němec, Ph.D.
JUDr. Libor Němec, Ph.D.
JUDr. Libor Němec, Ph.D. pracuje v advokátní kanceláři Glatzova & Co. od roku 2010. Od roku 2012 působí na pozici vedoucího advokáta a v roce 2016 se stal partnerem kanceláře. Předtím působil v advokátní kanceláři Clifford Chance, České národní bance a Komisi pro cenné papíry. Zastával rovněž funkci místopředsedy správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry a tajemníka prezídia Komise pro cenné papíry. V období od r. 2007 do r. 2018 byl členem II. senátu rozkladové komise České národní banky. Ve své praxi se specializuje především regulaci finančních služeb a spornou agendu.

Je spoluautorem komentáře k zákonu o obchodních korporacích (Wolters Kluwer 2014) a zákonu o nabídkách převzetí (Wolters Kluwer 2012). Často publikuje v tuzemském i zahraničím odborném tisku příspěvky zabývající se regulací finančních služeb a právem cenných papírů.

Cena včetně DPH: 745,00 KčSouvisejíci produkty