Smlouva o silniční přepravě věcí - odpovědnost za škodu

Hodnocení kurzu
Délka kurzu58 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745 Kč s DPH

Popis

Přepravujete někdy zásilky? Nebo si takové zásilky někdy necháváte přepravit? A víte, že je rozdíl mezi odpovědností za škodu vzniklou při přepravě, pakliže je prováděna dopravcem, nebo je zajišťována zasilatelem? A věděli jste, že v případě, kdy Vám dopravce ztratí celý kamion, může být jeho odpovědnost za škodu pouze omezená?

V případě, že Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, zveme Vás na video seminář Mgr. Markéty Kolářové Dvořákové z Advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. Pamatujte, že na řidičovi, který případně bude postupovat nedbale, si reálně dopravce moc nevezme, nicméně odpovědnost, kterou nese vůči svému smluvnímu partnerovi, který je odesílatelem, je opravdu veliká. Více v našem video semináři.

 

 

Obsah video kurzu:

  • Právní úprava smlouvy o silniční přepravě
  • Smlouva o přepravě x smlouva zasílatelská
  • Odpovědnost dopravce
  • Odpovědnost odesílatele
  • Vymáhání nároků, žaloby

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 18. 12. 2019

O lektorovi

Mgr. Markéta Kolářová Dvořáková
Mgr. Markéta Kolářová Dvořáková
Mgr. Markéta Kolářová Dvořáková je úspěšnou absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity (v roce 2009 získala akademický titul Mgr.) Během studia absolvovala studijní pobyt na Universiteit Utrecht v Nizozemí (Faculty of Law, Economics and Governance). Advokátkou je od roku 2012. Ve své praxi se zaměřuje na insolvenční právo, pracovní právo a občanské právo. Mluví plynule anglicky.

Cena včetně DPH: 745,00 KčSouvisejíci produkty