Odpovědnost členů volených orgánů kapitálových společností

Hodnocení kurzu
Délka kurzu34 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu490 Kč s DPH

Popis

Z definice vyplývá, že kdo přijme funkci člena voleného orgánu, zavazuje se, že ji bude vykonávat s nezbytnou loajalitou, s potřebnými znalostmi i pečlivostí. Musí se řídit podnikatelským úsudkem a postupovat s péčí řádného hospodáře. Co ale všechny tyto povinnosti v praxi znamenají?

Odpovědnost členů volených orgánů je v současnosti velmi diskutovaným tématem, a to především kvůli novým úpravám v zákoně o obchodních korporacích, platným od 1. 1. 2014. Zajímá Vás, jaké postihy je možné využít při porušení povinností řádného hospodáře? Nebo kdo nese odpovědnost v případě úpadku? Nebo jak se členové volených orgánů musí v případě nejrůznějších problémů ze zákona zachovat?

Podívejte se na naši aktuální videopřednášku. Vaší průvodkyní bude tentokrát specialistka na právo obchodních společností, advokátka Mgr. Michaela Riedlová. Kromě ze zákona vyplývajících povinností se bude zabývat třeba i doporučeními, jak postupovat v případě některých situací, které se mohou potenciálně dostat do konfliktu s některými z povinností.


Co je obsahem kurzu?
 

 • Vysvětlení a definice jednotlivých povinností člena volených orgánů.
 • Posuzování péče řádného hospodáře – odpovědnost za její porušení atp.
 • Možnosti najímání třetích osob (delegace činností) členem voleného orgánu.
 • Odpovědnost v případě úpadku společnosti.
 • Vysvětlení zákazu konkurence ve vztahu k působnosti ve volených orgánech.
 • Posuzování střetu zájmů u členů volených orgánů, riziko transakcí mezi spřízněnými osobami apod.
 • Problematika souběhu funkcí.

 

 

Jaké jsou výhody online videokurzů?

 

 

 • Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
 • Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
 • Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
 • Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoliv, a to i zpětně.

 


Mgr. Michaela Riedlová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Je senior advokátkou advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. Specializuje se na právo obchodních společností, a to zejména na oblast lokálních a přeshraničních přeměn a transakcí, akvizic či korporátních a daňových restrukturalizací lokálních či zahraničních koncernových uskupení. Vedle uvedených oblastí se soustřeďuje i na poradenství v rámci transakcí s významným daňovým komponentem, problematiku finančního práva se zaměřením na oblast kolektivního investování, jakož i na poskytování komplexního poradenství pro privátní klienty.

Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, která jsou Vám přístupna kdekoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.

Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.

Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.

Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.

Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete-li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 6. 4. 2019

O lektorovi

Mgr. Michaela Riedlová
Mgr. Michaela Riedlová
Mgr. Michaela Riedlová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Působí jako partner v advokátní kanceláři AD LEGES. Specializuje se na právo obchodních společností, a to zejména na oblast lokálních a přeshraničních přeměn a transakcí, akvizic či korporátních a daňových restrukturalizací lokálních či zahraničních koncernových uskupení. Vedle uvedených oblastí se soustřeďuje i na poradenství v rámci transakcí s významným daňovým komponentem, problematiku finančního práva se zaměřením na oblast kolektivního investování, jakož i na poskytování komplexního poradenství pro privátní klienty.


Cena včetně DPH: 490,00 KčSouvisejíci produkty