Neomezená odpovědnost dopravce za škodu z přepravy

Hodnocení kurzu
Délka kurzu43 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745 Kč s DPH

Popis

Přepravujete zásilky nebo si je necháváte přepravovat? Jistě jste již slyšeli o tom, že silniční dopravce zásadně odpovídá za škodu na zásilce nebo z překročení dodací lhůty v omezeném rozsahu. Toto pravidlo však nemusí platit vždy. Cílem této video přednášky, jejíž lektorkou je JUDr. Alice Kubová Bártková, M.E.S., advokátka spolupracující s advokátní kanceláří Rödl & Partner, je představit vám případy v nichž toto pravidlo neplatí a možnosti jejich využití v praxi.

V rámci přednášky začínáme základní problematikou, a to nastavením této otázky ve smlouvách. Seznámíme se s jednotlivými případy právní úpravy neomezené odpovědnosti dopravce a promlčením. Zaměříme se na problematiku možnosti smluvního zvýšení odpovědnosti dopravce. Vysvětlíme, jakým způsobem lze pro danou otázku využít možnosti soudní příslušnosti. Sledujte naši video přednášku a dozvíte se více.

 

Obsah video kurzu:

  • Smlouva a všeobecné obchodní podmínky s ohledem na neomezenou odpovědnost
  • Neomezená odpovědnost – právní úprava a případy. Promlčení. 
  • Možnosti smluvního zvýšení odpovědnosti.
  • Soudní příslušnost a forum shopping ve vztahu k neomezené odpovědnosti dopravce. Použitelné právo.
  • Judikatorní pravidla aplikace neomezené odpovědnosti.

O lektorovi

JUDr. Alice Kubová Bártková, M.E.S.
JUDr. Alice Kubová Bártková, M.E.S.
JUDr. Alice Kubová Bártková, M.E.S. je advokátkou trvale spolupracující s advokátní kanceláří Rödl & Partner, ve které působí na pozici Associate partner a vede tým odborníků specializujících se na přepravní právo. O tématech souvisejících s přepravním právem rovněž přednáší a publikuje v České republice i v zahraničí. S kolegy získala v roce 2019 ocenění „Velmi doporučovaná kancelář“ v kategorii Logistika a dopravní stavby v rámci soutěže Právnická firma roku.  

Je členkou Předsednictva České společnosti pro dopravní právo, z.s., členkou Německé společnosti pro přepravní právo a aktivně se účastní akcí Svazu spedice a logistiky ČR. Na přepravním právu ji již více než 20 let fascinuje komplikovanost, komplexnost a velký mezinárodní dosah právních vztahů.

Cena včetně DPH: 745,00 KčSouvisejíci produkty