Nový zákon o realitním zprostředkování

Hodnocení kurzu
Délka kurzu28 minut
Počet videí1
Test s certifikacíANO
Cena kurzu745 Kč s DPH

Popis

Každý z nás někdy kupoval byt či uzavíral nájemní smlouvu. Jste připraveni na změny, které v roce 2020 přichází s novým zákonem o realitním zprostředkování? Víte, že regulace zpřísnila podmínky pro vztahy mezi běžnými zájemci a realitními zprostředkovateli? Nový zákon byl schválen dne 8. 11. 2019 a účinnost se předpokládá k 1. únoru 2020.

Ve video přednášce, jejímž autorem je JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D. z advokátní kanceláře ERHARTOVÁ GÜRLICH VÍTEK & PARTNERS, se zabýváme jednak současným stavem zákona, aktuální právní úpravou v oblasti realitního zprostředkování, důvodem vzniku, ale i vymezením úpravy tohoto nového zákona. Nechybí samozřejmě to nejdůležitější, tedy změny, které zákon přináší, to jest zprostředkování realitních úschov, zákonné pojištění a změna zákona o živnostenském podnikání.

Zakupte si náš seminář a dozvíte se všechny informace související s touto problematikou.

 

Obsah video kurzu:

  • Současný stav zákona
  • Aktuální právní úprava v oblasti realitního zprostředkování (důvody vzniku zákona)
  • Vymezení úpravy nového zákona
  • Změny, které zákon přináší
    • zprostředkování realitních úschov
    • zákonné pojištění
    • změna zákona o živnostenském podnikání

 

 

Přednáška vychází z právního stavu ke dni: 10.1.2020

O lektorovi

JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
Jindřich Vítek působí jako advokát v advokátní kanceláři ERHARTOVÁ GÜRLICH VÍTEK & PARTNERS, kam přešel po osmileté praxi v jedné z největších advokátních kanceláří v ČR. Specializuje se mimo jiné na právo občanské, právo obchodních společností a právo veřejných zakázek. V minulosti byl členem Komise pro občanské právo Legislativní rady vlády ČR a i nadále se aktivně podílí na legislativní činnosti.

Od roku 2015 spolupracuje se Státním fondem rozvoje bydlení a to v rámci jejich bytové poradny. Je také rozhodcem Rozhodčího soudu pro HK ČR a AK ČR a členem rozkladové komise předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro oblast veřejných zakázek. Dlouhodobě též působí jako odborný asistent na Právnické fakultě. Jindřich Vítek se podílel na tvorbě komentáře k novému občanskému zákoníku a je též autorem  publikací Odpovědnost statutárních orgánů obchodních společností a Neplatnost usnesení valné hromady s.r.o.

Cena včetně DPH: 745,00 KčSouvisejíci produkty