4. 4. 2019
ID: 109146

Advokátní kancelář Taylor Wessing vydala již třetí edici příručky pro videoherní průmysl

Zdroj: TaylorWessing

Mezinárodní právnická firma Taylor Wessing a její londýnská kancelář uvádí na trh již třetí editované vydání Guide to the Video Games Industry. Videoherní průmysl jako jeden z nejrychleji rostoucích oborů současnosti stále generuje významné tržby dvojciferným tempem. V současné době aktuální objem příjmů přesahuje 130 miliard dolarů. Je to nejen díky geografické expanzi a dobrému hardwarovému zázemí, ale i rostoucímu počtu příležitostných hráčů.

Průmysl tak nadále zůstává globální, ale je zde možné zaznamenat výrazný přesun do Asie, kde je přibližně 25 % příjmů jen z Číny. Příručka se tak může stát účinným nástrojem pro všechny, kteří se pohybují v tomto zábavním průmyslu.

Uvedený sektor přitahuje nové hráče. Příjmy rostou více od nových hráčů a zvyšují se v nových segmentech - 43 % hráčů je starší 36 let a 66 % hráčů jsou hráči kolem 12let, což je nárůst v této skupině z 58 % v roce 2013 o 8 %.  Nové obrazovky a možnosti mobilních zařízení umožňují hrát hry na kvalitnějších konzolích a multi přístupy umožňují plynule hrát napříč zařízeními. Mobilita je všudypřítomná. Nové streamovací platformy umožňují streamování špičkových her na základních zařízeních, a to generuje zájem o další nové produkty videoher. Tento trend se promítá i do výrazného nárůstu v oblasti eSportu.

A Guide to the Video Games Industry se zabývá pravidly pro zpeněžování her, epeněženkami, transakcemi prováděnými v herních měnách, zvyšováním výnosů z her i daněmi v jednotlivých zemích a sleduje daňové úlevy nejen v UK, ale i v rámci EU. Zajímavou sekcí je i prevence proti praní špinavých peněz. Příručka se dále věnuje inzerci a propagaci her a jejich dalšímu rozvoji. Její součástí je i ochrana osobních dat a ochrana vytvořeného obsahu. Zaměřuje se i na protiprávní obsah. Součástí dokumentu je ochrana autorských práv i vzhledem k tomu, že mnoho her následně produkuje například hračky jako součást marketingu a legální propagace. Více v samotné příručce, která je zdarma ke stažení na stránkách www.united-kingdomtaylorwessing.com/en.

Průmysl tak roste a stává se agilnějším a mobilnějším, vydělává více peněz z většího počtu hráčů a zároveň směřuje na východ. Nicméně toto je trend, kterému se současná globální společnost nevyhne. S tím se pojí i metody zpeněžování, zejména oblast mikrotransakcí, pokračuje nadále negativní publicita a postupuje regulace. Pravidla pro reklamu a marketing, která se na odlišných trzích liší a zavedení GDPR, přináší nové výzvy do odvětví a v neposlední řadě i v oblasti získávání hráčů a manipulace s jejich osobními údaji. Herní průmysl je ovlivňován vyvíjejícím se postojem zaměstnavatelů a zaměstnanců. Příručka se tak může stát vítanou pomůckou pro všechny, kteří se v tomto segmentu pohybují.
 
Materiál byl připraven a publikován ve Velké Británii 1. dubna 2019 a je k dispozici >>> zde.U Prašné brány 1078/1
110 00  Praha 1

Tel.:       +420 224 819 216

PFR 2018

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz