tiskové zprávy

Dvořák Hager & Partners v Praze posiluje o experta na trestní právo

Tým naší advokátní kanceláře v Praze posiluje od 1. 10. 2017 zkušený advokát a uznávaný odborník na trestní právo Jan Vučka, který bude odpovědný za poskytování právních služeb a rozvoj naší praxe v oblasti trestního práva, včetně trestní odpovědnosti právnických osob a trestněprávní compliance.

Německý advokát posílil tým AK Hartmanová & Steininger

Německý advokát Dipl.-Jur. Jan Sommerfeld, MLE se stal novou posilou advokátní kanceláře Hartmanová & Steininger, která se dlouhodobě zaměřuje na firemní i soukromou klientelu z německy mluvících zemí.

Advokáti se sešli na 7. sněmu ČAK

V pátek 22. září 2017 se v pražském hotelu Clarion konal 7. sněm České advokátní komory. Nejdůležitějším bodem jeho programu byly volby do čtyř orgánů Komory – představenstva, kontrolní rady, kárné komise a odvolací kárné komise.

MEDIACE 2017

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci všechny srdečně zve na IV. ročník mezinárodní vědecké konference „MEDIACE 2017“, kterou pořádá ve dnech 27. – 28. 10. 2017 ve svých prostorách.

LP Legal rozšiřuje svůj tým

Advokátní kancelář LP Legal posílila svůj dosavadní tým o nového trvale spolupracujícího advokáta Mgr. Davida Vavřínku. David Vavřínka se specializuje na právo životního prostředí, občanské a obchodní právo a spornou agendu.

Havel, Holásek & Partners posiluje tým zaměřený na rodinné právo

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners získala další významnou posilu do svého poradenského týmu pro oblast rodinného práva. V kanceláři začala působit Eva Hrubá, advokátka s předchozími zkušenostmi s legislativou na Ministerstvu spravedlnosti a Úřadu vlády a opatrovnickou agendou na pražském obvodním soudu. V Havel…

Špičkové LL.M. kurzy na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci formou blokové výuky

Nově si můžete své vědomosti z oblasti práva rozšířit díky dvěma specializacím kurzů LL.M., které jsou vyučovány zkušenými lektory a odborníky z praxe na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Křest knihy „Advokátní právo“ na domovské půdě ČAK

„Ať Advokátní právo není knihou na jedno přečtení, ale na studování a ať se dožiji toho, že v mé knihovně nikdy nebude její 2., 3., nebo 150. vydání. Přeji tedy knize dlouhý život, aby se díky ní naše advokátní právo konečně ustálilo.“ Těmito slovy poslal do světa publikaci Advokátní právo po slavnostním křtu 12. září 2017 její kmotr a recenzent v…

Název advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners se od příštího roku změní na HAVEL & PARTNERS

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners změní název obchodní firmy. K 1. 1. 2018 se přejmenuje na HAVEL & PARTNERS a ve veřejném rejstříku bude evidována pod názvem HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář. Rozhodla o tom jednohlasně valná hromada společnosti.

Petr Zákoucký povede Energetickou praxi Dentons v České republice

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons posiluje Energetickou praxi příchodem partnera Petra Zákouckého z Clifford Chance. Společně s ním do Dentons v průběhu tohoto měsíce přijdou také advokátní koncipienti Michal Pelikán a Barbora Obračajová.

Havel, Holásek & Partners opět výrazně ekonomicky roste, její zisk před zdaněním se v ČR za první polovinu roku 2017 meziročně zvýšil o téměř čtvrtinu

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners zaznamenala v první polovině tohoto roku návrat k výraznému ekonomickému růstu. Dařilo se jí zejména v České republice, kde zvýšila oproti roku 2016 zisk před zdaněním o více než 20 % a čistý obrat o více než 11 %. Obrat celé skupiny dohromady se spolupracující inkasní agenturou…

Nový partner advokátní kanceláře ŽIŽLAVSKÝ

Novým partnerem advokátní kanceláře ŽIŽLAVSKÝ se stal po letech úspěšné spolupráce JUDr. Michal Brychta.

Dvořák Hager & Partners v Praze posiluje nová advokátka

Od 1. srpna 2017 se advokátkou advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners v Praze stala Martina Šumavská. Martina spolupracuje s naší kanceláří od roku 2014 a v červnu tohoto roku úspěšně složila advokátní zkoušku.

Advokátní kancelář Vych & Partners rozšířila svůj tým o advokátní koncipientku

Advokátní kancelář Vych & Partners rozšířila svůj tým o Mgr. Silvii Čadskou.

Advokátní kancelář bnt opět rozšiřuje tým; posilují insolvence a real estate

bnt, která je jednou z předních mezinárodních advokátních kanceláří se specializací na obchodní právo ve střední a východní Evropě, znovu rozšiřuje svůj advokátní tým. Oblast insolvencí, restrukturalizací a korporátního práva posiluje Karolina Nováková a novou členkou týmu pro oblast nemovitostí se stala Tereza Fröhlichová. Nemovitostní a…

Ján Kuklinca do Deloitte Legal

Advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal posiluje v oblasti technologií. Do jejího týmu přichází seniorní právník Ján Kuklinca.

MORENO VLK & ASOCIADOS Praha posiluje svůj tým

Novým advokátem advokátní kanceláře MORENO VLK & ASOCIADOS v Praze se stala Mgr. Lenka Pánková.

Dentons se spojuje s Maclay Murray & Spens, vedoucí právní firmou ve Skotsku

Dentons, největší právní firma světa, oznámila plánované spojení s přední skotskou právní firmou Maclay Murray & Spens (MMS). Spojení podléhá schválení partnerů obou firem, ke kterému by mělo dojít do konce tohoto roku. Díky spojení budou moci klienti Dentons ve Spojeném království využít služeb přibližně 800 právníků (včetně 200 partnerů) a…

Lenka Kučerová posiluje KPMG Legal

Do advokátní kanceláře KPMG Legal v červnu nastoupila advokátka Lenka Kučerová. Věnovat se bude především korporátnímu právu, transakcím a insolvenčnímu právu.

DLA Piper se stěhuje do nových kanceláří

Globální advokátní kancelář DLA Piper, jejíž pražská pobočka působí na českém trhu téměř dvacet pět let, mění svou adresu. Nově bude sídlit ve zrekonstruované historické budově na rohu ulice Na Příkopě a Panská v samém centru hlavního města Prahy. Projekt nazvaný Na Příkopě 14 získal řadu ocenění, které potvrzují výbornou reputaci této stavby a…