tiskové zprávy

Taylor Wessing přibližuje pravidla pro ochranu autorských práv u soutěží pro děti se zadáním kreslených obrázků

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha jako specialista na autorská práva rekapituluje informace o ochraně autorských práv především u soutěží organizací, které vyhlašují výtvarné dětské soutěže o nejlepší obrázek na zadané téma.

Frank Bold má 6 nových advokátů

Do advokátní kanceláře Frank Bold Advokáti se letos přidali 3 noví advokáti a navíc 3 koncipienti úspěšně složili advokátní zkoušky. Konsorcium Frank Bold se tím přehouplo přes hranici 60 zaměstnanců, z toho 36 právníků a do konce roku plánuje přijmout ještě další koncipienty.

Allen & Overy překonala rekord na cenách Financial Times Innovative Lawyers Awards

Advokátní kancelář Allen & Overy byla vyhlášena „Nejinovativnější právní kanceláří v Evropě“ v prestižní anketě Financial Times Innovative Lawyers Awards. Allen & Overy toto ocenění získala již pošesté, což je rekordní úspěch, a navázala tak na své loňské vítězství.

Wolf Theiss expanduje a zakládá regionální centrum korporátních investigací v Praze. Tým posílila Jitka Logesová a Robert Pelikán

Wolf Theiss oznámil, že rozšiřuje svou praxi v oblasti korporátních investigací (vnitřních šetření): praxi nově v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy (CEE/SEE region) povede Jitka Logesová, kterou podpoří Robert Pelikán. Z nového centra korporátních investigací v Praze budou pro klienty organizovat nadnárodní interní šetření za pomoci…

White & Case posiluje pražský tým pro spory a arbitráže

Pražská pobočka nadnárodní advokátní kanceláře White & Case LLP posiluje tým právníků zaměřujících se na spory a arbitráže o Marii Talašovou, bývalou ředitelku odboru mezinárodních právních služeb Ministerstva financí, která měla na starosti mimo jiné zastupování české vlády v mezinárodních arbitrážích se zahraničními…

Jakub Pártl posiluje tým ARROWS advokátní kancelář se specializací na M&A a korporátní právo

ARROWS advokátní kancelář, jedna z největších advokátních kanceláří v České republice, posiluje o advokáta Mgr. Jakuba Pártla, LL. M.. Ten se bude specializovat především na fúze a akvizice, korporátní právo, smluvní agendu a start-up projekty.

Martin Hladík je novým partnerem KPMG

Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Martina Hladíka partnerem. V oddělení Management Consulting vede Hladík technologický tým. Zaměřuje se na řízení změn a rozsáhlé transformační projekty.

Právníci z NOVALIA zastupovali startup Roivenue při investici až 55 milionů od Pale Fire Capital (Barta, Šenkypl a Holý)

Iva Javorská a Kamil Staněk z advokátní kanceláře NOVALIA zajišťovali právní poradenství startupu Roivenue při přípravě investice ve výši až 55 milionů od Pale Fire Capital trojice Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. Díky zkušenostem z desítek podobných transakcí zastupovala NOVALIA zakladatele Roivenue i při samotném vyjednávání s investory.

EducationUSA LLM Fair Prague

Veletrh LLM programů 11 prestižních amerických univerzit se koná v Praze 13. listopadu od 15 do 17 hodin v prostorách Anglo-American University v Praze. Tuto unikátní akci organizuje pražské poradenské centrum EducationUSA při Komisi J. Williama Fulbrighta. Pražský veletrh amerických LLM je jednou ze zastávek celoevropského turné, které se…

KPMG rozšiřuje obchodní tým

Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Evu Bláhovou na pozici Business Development Director v oddělení Management Consulting. Obchodní tým, který Bláhová vede, posílil Radim Klíma.

Advokátní kancelář ROWAN LEGAL po letních prázdninách povyšovala a posílila na partnerských pozicích

V advokátní kanceláři ROWAN LEGAL došlo po letních prázdninách k partnerskému povýšení.

Čeští a slovenští advokáti oslavili 100 let moderní advokacie

Před sto lety v roce 1918 se krátce po vzniku republiky sjeli čeští a slovenští advokáti do Luhačovic, kde zahájili konzultace o budoucím společenském postavení a organizaci advokátních stavů a postavili základy nové národní podoby a konstituce jednotlivých samospráv svobodné advokacie. Vzdát holt zakladatelům naší moderní advokacie přijeli dnešní…

HAVEL & PARTNERS má novou posilu pro právo duševního vlastnictví a informačních technologií

HAVEL & PARTNERS posílil advokát a specialista na právo duševního vlastnictví a informačních technologií Tomáš Havelka

Josef Baxa s Liborem Vávrou pokřtili Mapu české justice

Věci, které byly ještě před deseti, dvaceti lety úplně nemyslitelné a nepředstavitelné, dnes jsou nejen představitelné, ale reálně se dějí. A bohužel naše citlivost vůči těm věcem je stále menší a menší, řekl v pondělí při křtu Mapy české justice předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Mapa justice je třetí tištěnou publikací z dílny…

Další vzdělávání advokátů

Vážené advokátky, vážení advokáti,

vítejte na stránkách určených pro prezentaci našich produktů, které Vám vyřeší Vaše potřeby v projektu „Dalšího vzdělávání advokátů“, zavedeného Českou advokátní komorou, a výrazně ušetří čas a náklady s tím spojené.

Advokátní kancelář Vych rozšířila svůj tým o novou koncipientku

Naše advokátní kancelář posílila svůj tým o Mgr. Ivetu Vondráškovou, advokátní koncipientku.

Další významné interní povýšení v HAVEL & PARTNERS – Natalija Traurigová se posunula na pozici counsel

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS jmenovala svoji seniorní advokátku Nataliji Traurigovou do pozice counsel. Natalija působí v kanceláři již od roku 2007. Její kariérní postup je tak dalším dokladem dlouhodobé snahy o udržení schopných a pracovitých právníků, kteří se mohou dostat do vedení firmy a mít přímý vliv na její…

CHSH Kališ & Partners rozšiřuje svůj tým

Právní tým advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners se rozšiřuje o advokátku Marii Lauter.

Advokátní kancelář Bříza & Trubač posiluje svůj tým

Do advokátní kanceláře Bříza & Trubač nastoupil od 1. září na pozici advokátního koncipienta Mgr. Kristián Léko, bývalý vedoucí přílohy Právo a justice Lidových novin.

Nový partner Advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners

Právní tým advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners, člena přední mezinárodní sítě advokátních kanceláří CHSH Cerha Hempel Spiegelfeld Hlawati, rozšiřuje s platností od 3. září 2018 své vedení o dalšího partnera, kterým se stává advokát David Kučera.