tiskové zprávy

Konference Soukromé právo 2018 vyzvala k diskuzi o novém procesu

O nové podobě civilního procesu konstruktivně diskutujme! Nevytvářejme tábory kritiků a odpůrců na straně jedné a obhájců na straně druhé. Tudy cesta nevede. Musíme společně najít cestu k modernímu procesnímu předpisu pro 21. století! Tento závěr si odnášejí účastníci z konference Soukromé právo 2018, kterou včera, 29. listopadu 2018 uspořádala…

Libor Adamec výkonným ředitelem Advokátní kanceláře KF Legal

Vedení Advokátní kanceláře KF Legal posílil Libor Adamec, který zde zastává novou pozici výkonného ředitele. Rozšíření vrcholného managementu si vyžádal rychlý růst právní společnosti. Libor Adamec jako výkonný ředitel zužitkuje své zkušenosti z manažerského poradenství, řízení změn ve velkých společnostech a naplno využije také svou hlubokou…

ARROWS rozšiřují tým účetních a daňových specialistů

Poradenská skupina ARROWS, konkrétně ARROWS tax & accounting, s.r.o., která se zabývá daněmi, účetnictvím a auditem posiluje o Ing. Tomáše Pantlíka.

Taylor Wessing Česká republika upozorňuje na zákon o distribuci pojištění a zajištění

Advokátní kancelář Taylor Wessing v České republice připomíná změny vyvolané v celé Evropě zvyšováním ochrany spotřebitele a snahou o jednotnou regulaci oblastí finančního trhu. Od 1. prosince tak dozná trh pojišťovacích služeb značných změn. Ty jsou důsledkem transpozice směrnice EU 2016/97, o distribuci pojištění (Insurance Distribution…

Ambruz & Dark mění název na Deloitte Legal a posiluje technologický tým

Ambruz & Dark Deloitte Legal mění oficiální název na Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář. Zároveň posiluje technologický tým. Do čela oddělení Práva informačních technologií a elektronických komunikací nastupuje Václav Filip.

Pražská kancelář White & Case posiluje tým mezinárodních partnerů

S účinností od ledna 2019 pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case LLP rozšiřuje tým osmi mezinárodních partnerů povýšením Tomáše Jíně, který se tak stane nejmladším partnerem na tomto vrcholném postu.

Právníci Dvořák Hager & Partners spoluautory komentáře k Zákoníku práce

Nakladatelství C. H. Beck vydává tento týden rozsáhlý komentář k Zákoníku práce. Mezi členy autorského kolektivu jsou tři experti na pracovní právo z advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners – Veronika Odrobinová, Petra Konečná a Tomáš Jelínek.

Michal Hink zvolen vedoucím partnerem Dentons pro Českou republiku

Michal Hink byl jmenován vedoucím partnerem Dentons pro Českou republiku na základě jednomyslné volby všemi partnery pražské kanceláře. Jeho tříleté funkční období začne 1. ledna 2019.

ARROWS rozšiřují marketingový tým

Poradenská skupina ARROWS, konkrétně ARROWS advokátní kancelář s.r.o., posiluje o Margaritu Kinskou, která nastupuje do marketingového týmu na pozici Relationship Marketing Manager a stává se tak hlavním kontaktem pro vnější vztahy a propagaci.

IFLR 1000: Dvořák Hager & Partner opět doporučována v oblastech M&A a finančního práva

Publikace IFLR1000, průvodce předními mezinárodně uznávanými advokátními kancelářemi v oblasti finančního práva, ve svém vydání pro rok 2019 znovu doporučuje advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners, a to jak v České republice, tak na Slovensku, v oblastech M&A a bankovnictví a finance. Naše slovenská pobočka je také doporučena pro oblast…

SNIEHOTTA & VAJDA LEGAL posiluje právní i daňový tým

Advokátní kancelář SNIEHOTTA & VAJDA LEGAL, zabývající se nejen poskytováním právních služeb, ale i daňovým poradenstvím, posiluje právní i daňový tým. S kanceláří nově spolupracuje advokát Jan Tulis a daňová specialistka Monika Galambosi.

První Deloitte LegalTech Hackathon vyhrála aplikace na ochranu spotřebitele

Řešení na ochranu spotřebitele vyhrálo první LegalTech Hackathon advokátní kanceláře Deloitte Legal. Aplikace Reklamaczech automatizuje řešení spotřebitelských problémů pro běžné zákazníky. Vítězný tým tvořili Tomas Ye, Phuong Thao Hoang, Jiří Stýblo, Filip Volf a Pavel Rambousek. Hlavní cenou bylo čtyřicet tisíc korun a také příležitost…

Taylor Wessing znovuotevřel pobočku v Brně a přivítal dva nové advokáty

Mezinárodní advokátní kancelář Taylor Wessing opět otevřela svou pobočku v moravské metropoli Brně, aby tak vyhověla rostoucím požadavkům klientů i lokální poptávce po advokátních službách. Nové kancelářské prostory jsou oficiálně otevřeny od listopadu a jsou umístěny v paláci Jalta na adrese Dominikánské náměstí 2, 602 00 Brno. Pobočka získala…

Právnická firma roku 2018: Dvořák Hager & Partners vítězem kategorie Pracovní právo

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners zvítězila v letošním ročníku soutěže Právnická firma roku v kategorii Pracovní právo. Opakovaně také získala ocenění jako doporučovaná advokátní kancelář v kategoriích bankovnictví a finance, kapitálové trhy, fúze a akvizice, právo obchodních společností, developerské a nemovitostní projekty a energetika…

České podnikatelky slaví úspěchy hlavně v oblasti obchodu a služeb

Letošní 11. ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který vyzdvihuje úspěšné české ženy na poli podnikání, vrcholí vyhlášením vítězek. Ve všech ohledech se jedná o nejsilnější ročník a silné podnikatelské příběhy.

10 let Kinstellar v České republice

Kinstellar, přední mezinárodní advokátní kancelář s dlouholetou působností na trzích střední, východní a jihovýchodní Evropy a Střední Asie, v letošním roce slaví 10 úspěšných let na českém trhu.

CEE Attorneys poskytovala právní poradenství prodávajícímu při prodeji 100 % podílu ve společnosti Inter-Informatics, spol. s r.o. společnosti Tech-Mahindra z indického koncernu Mahindra

Primární oblastí společnosti Inter-Informatics jsou inženýrské služby v oblasti letectví se zaměřením na interiér letadla, jež pokrývají vše od koncepčního návrhu, přes vývoj, konstrukci, úpravu stávajícího zástavby, pevnostní analýzy, až k podpoře při výrobě a instalaci.

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák již po deváté kanceláří roku v oblasti trestního práva

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák (AKBSN) byla na pondělním galavečeru jedenáctého ročníku prestižního firemního žebříčku Právnická firma roku 2018 vyhlášena advokátní kanceláří roku v oblasti trestního práva.

Hned čtyři nové posily v KLB Legal! Kdo je kdo?

V KLB Legal, s.r.o., advokátní kancelář, se rozrůstáme.

Advokátní kancelář Taylor Wessing vítá novou posilu do týmu Corporate

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha rozšiřuje své řady a posiluje tým o novou advokátku Janku Brezániovou (41). Ta se bude orientovat především na poskytování právního poradenství v oblastech korporátního a pracovního práva, včetně ochrany osobních údajů, ve kterých má poměrně významné zkušenosti.