tiskové zprávy

Josef Baxa s Liborem Vávrou pokřtili Mapu české justice

Věci, které byly ještě před deseti, dvaceti lety úplně nemyslitelné a nepředstavitelné, dnes jsou nejen představitelné, ale reálně se dějí. A bohužel naše citlivost vůči těm věcem je stále menší a menší, řekl v pondělí při křtu Mapy české justice předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Mapa justice je třetí tištěnou publikací z dílny…

Další vzdělávání advokátů

Vážené advokátky, vážení advokáti,

vítejte na stránkách určených pro prezentaci našich produktů, které Vám vyřeší Vaše potřeby v projektu „Dalšího vzdělávání advokátů“, zavedeného Českou advokátní komorou, a výrazně ušetří čas a náklady s tím spojené.

Advokátní kancelář Vych rozšířila svůj tým o novou koncipientku

Naše advokátní kancelář posílila svůj tým o Mgr. Ivetu Vondráškovou, advokátní koncipientku.

Další významné interní povýšení v HAVEL & PARTNERS – Natalija Traurigová se posunula na pozici counsel

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS jmenovala svoji seniorní advokátku Nataliji Traurigovou do pozice counsel. Natalija působí v kanceláři již od roku 2007. Její kariérní postup je tak dalším dokladem dlouhodobé snahy o udržení schopných a pracovitých právníků, kteří se mohou dostat do vedení firmy a mít přímý vliv na její…

CHSH Kališ & Partners rozšiřuje svůj tým

Právní tým advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners se rozšiřuje o advokátku Marii Lauter.

Advokátní kancelář Bříza & Trubač posiluje svůj tým

Do advokátní kanceláře Bříza & Trubač nastoupil od 1. září na pozici advokátního koncipienta Mgr. Kristián Léko, bývalý vedoucí přílohy Právo a justice Lidových novin.

Nový partner Advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners

Právní tým advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners, člena přední mezinárodní sítě advokátních kanceláří CHSH Cerha Hempel Spiegelfeld Hlawati, rozšiřuje s platností od 3. září 2018 své vedení o dalšího partnera, kterým se stává advokát David Kučera.

Jaroslava Kračúnová se stala lokální partnerkou Deloitte Legal

Advokátka Jaroslava Kračúnová se stala součástí vedení advokátní kanceláře Deloitte Legal. V nové pozici lokální partnerky vede týmy Business Integrity a Technology. Letos se v rámci mezinárodní akce Innovative Legal Service Forum dostala mezi sedm nejinovativnějších právníků v České republice.

Jiří Novák ml. bude řídit advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák, zároveň povede i výbor pro IT právo Rady evropských advokátních komor

JUDr. Jiří Novák mladší, který již přes 15 let působí v advokátní kanceláři Brož & Sokol & Novák, se od 1. září stává jejím vedoucím společníkem. To znamená, že vedle samotného výkonu právní praxe bude i řídit chod této jedné z největších tuzemských advokátních kanceláří.

Pražská pobočka Dvořák Hager & Partners získala tři nové právníky

Pražská pobočka Dvořák Hager & Partners přivítala v těchto dnech advokátku Elišku Miklíkovou a koncipienty Ondřeje Šudomu a Davida Fabiána.

PwC Legal ČR meziročně vzrostla o 18 %

Mezinárodní advokátní kancelář PwC Legal ČR oznámila v těchto dnech své výsledky hospodaření, které přinesl loňský fiskální rok končící 30. června 2018. Její obrat se meziročně zvýšil o 18 % a přesáhl 43 milionů korun. PwC Legal ČR se zvětšovala i personálně a své služby rozvíjela zejména v oblasti transakcí, zdravotnického a IT práva. V…

Jan Krampera se stává novým partnerem

Jan Krampera partnerem advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners

Právníci z NOVALIA zastupovali startup Stories při akvizici americkou firmou Workday

Jakub Císař a Bill Finney, partneři v advokátní kanceláři NOVALIA, zajištovali právní poradenství vlastníkům startupu Stories při jejich nedávné akvizici americkou firmou Workday. Na transakci spolupracovali s kolegy ze Silicon Valley, advokátní kanceláří Gunderson Dettmer. Ani jedna strana si nepřeje zveřejňovat detaily akvizice, jedná se však o…

Publikace "Srovnání českého a slovenského zákoníku práce"

Advokáti Weinhold Legal Barbora Suchá a Tomáš Čermák se podíleli na vzniku pracovněprávní publikace.

Češi by se u notáře rozvádět chtěli, ale chybí legislativa

Průzkum agentury STEM/MARK a následná páteční (27. 7. 2018) reportáž TV Nova ukázaly, že Češi by se rádi při rozvodu vyhnuli soudním budovám. Rozvod by se v případě, že se jeho účastníci dohodnou – tedy na majetku a péči o děti, mohl uskutečnit u notáře. Ten by rozvod manželství sepsal a účastníci by jej v notářské kanceláři podepsali. Takže tzv.

Taylor Wessing přibližuje oddlužovací novelu insolvenčního zákona: větší zatížení insolvenčních soudů, prodloužení insolvenčních řízení?

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha rekapituluje informace o novele insolvenčního zákona, která se nachází od května tohoto roku ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně.

Squire Patton Boggs získává dvě silné posily

Od 1. srpna 2018 přicházejí do pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře SQUIRE PATTON BOGGS dva zkušení právníci - Mgr. Bc. Jiří Besser, LL.M., a JUDr. Ing. Jaroslav Tajbr. Oba nastupují na pozici Of Counsel.

ARROWS posiluje specializaci zdravotnického práva

ARROWS advokátní kancelář s.r.o. patřící do poradenské skupiny ARROWS advisory group, rozšiřuje tým o Mgr. Michaela Kolihu, advokáta a specialistu na farmaceutické a zdravotnické právo.

Filip Drnec jmenován ředitelem kanceláře

Filip Drnec byl ke dni 1. července 2018 jmenován ředitelem advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ. Ve funkci střídá Jakuba Hollmanna, který je od března letošního roku partnerem kanceláře.

Vznikla nová advokátní kancelář SNIEHOTTA LEGAL

Na trhu právních služeb je znovu větší konkurence. Tento měsíc vznikla nová advokátní kancelář SNIEHOTTA LEGAL. Kancelář, která poskytuje nejen právní služby, ale rovněž se věnuje i daňovému poradenství, a to i s přesahy do komplexní obhajoby fyzických i právnických osob v trestním řízení, má ambici stát se středně velkou poradenskou…