tiskové zprávy

Advokátka Eliška Miklíková rozhodkyní u Vídeňského mezinárodního rozhodčího centra

Advokátka kanceláře Dvořák Hager & Partners Eliška Miklíková byla zapsána jako rozhodkyně u Vídeňského mezinárodního rozhodčího centra (VIAC)

Lukáš Vajda novým společníkem SNIEHOTTA & VAJDA LEGAL

Advokátní kancelář SNIEHOTTA LEGAL, zabývající se nejen poskytováním právních služeb, ale i daňovým poradenstvím, posiluje svůj tým o druhého společníka. Je jím Lukáš Vajda, advokát se zkušenostmi z předních českých a mezinárodních advokátních kanceláří zaměřující se zejména na trestní a pracovní právo, člen Sekce pro trestní právo České advokátní…

Schönherr posiluje svůj tým

Tým mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr posiluje advokát Jiří Marek a Tereza Bečanová.

Bříza & Trubač získala prestižní ocenění za své pro bono aktivity

Advokátní kancelář Bříza & Trubač v říjnu obdržela prestižní ocenění Pro bono & CSR 2018, udělované mediálním domem Economia a odborným měsíčníkem Právní rádce.

Taylor Wessing připravil praktického průvodce pro každého, kdo se zajímá o investování do nemovitostí v oblasti střední a východní Evropy

Specialisté v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha připravili s kolegy v síti Taylor Wessing takzvaný CEE Property passport, ve kterém shrnuli a vyselektovali důležité informace pro všechny zájemce o pronájem či koupi nemovitostí v regionu střední a východní Evropy.

Ceny Pro bono & CSR 2018 získali právníci pomáhající znevýhodněným dětem anebo matkám v nouzi

Mediální dům Economia s měsíčníkem Právní rádce vyhlásili výsledky třetího ročníku ocenění Pro bono & CSR 2018. Cenu si z celkem devíti nominovaných projektů odnesly právničky Martina Slaninová, Veronika Válová a Zuzana Čeňková i advokátní kanceláře Bříza & Trubač a PwC Legal.

Taylor Wessing přibližuje pravidla pro ochranu autorských práv u soutěží pro děti se zadáním kreslených obrázků

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha jako specialista na autorská práva rekapituluje informace o ochraně autorských práv především u soutěží organizací, které vyhlašují výtvarné dětské soutěže o nejlepší obrázek na zadané téma.

Zbyněk Petr a Libor Krejčí posilují tým Advokátní kanceláře CIPRÝN & KIRŠNER

Advokátní kancelář CIPRÝN & KIRŠNER se rozrůstá o dva specializované advokáty. JUDr. Zbyněk Petr, Ph.D. je specialistou v oblasti obchodního, občanského a insolvenčního práva a Mgr. Libor Krejčí se zaměřuje na právo nájemní, nemovitostní a rodinné.

Frank Bold má 6 nových advokátů

Do advokátní kanceláře Frank Bold Advokáti se letos přidali 3 noví advokáti a navíc 3 koncipienti úspěšně složili advokátní zkoušky. Konsorcium Frank Bold se tím přehouplo přes hranici 60 zaměstnanců, z toho 36 právníků a do konce roku plánuje přijmout ještě další koncipienty.

Allen & Overy překonala rekord na cenách Financial Times Innovative Lawyers Awards

Advokátní kancelář Allen & Overy byla vyhlášena „Nejinovativnější právní kanceláří v Evropě“ v prestižní anketě Financial Times Innovative Lawyers Awards. Allen & Overy toto ocenění získala již pošesté, což je rekordní úspěch, a navázala tak na své loňské vítězství.

Wolf Theiss expanduje a zakládá regionální centrum korporátních investigací v Praze. Tým posílila Jitka Logesová a Robert Pelikán

Wolf Theiss oznámil, že rozšiřuje svou praxi v oblasti korporátních investigací (vnitřních šetření): praxi nově v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy (CEE/SEE region) povede Jitka Logesová, kterou podpoří Robert Pelikán. Z nového centra korporátních investigací v Praze budou pro klienty organizovat nadnárodní interní šetření za pomoci…

White & Case posiluje pražský tým pro spory a arbitráže

Pražská pobočka nadnárodní advokátní kanceláře White & Case LLP posiluje tým právníků zaměřujících se na spory a arbitráže o Marii Talašovou, bývalou ředitelku odboru mezinárodních právních služeb Ministerstva financí, která měla na starosti mimo jiné zastupování české vlády v mezinárodních arbitrážích se zahraničními…

Jakub Pártl posiluje tým ARROWS advokátní kancelář se specializací na M&A a korporátní právo

ARROWS advokátní kancelář, jedna z největších advokátních kanceláří v České republice, posiluje o advokáta Mgr. Jakuba Pártla, LL. M.. Ten se bude specializovat především na fúze a akvizice, korporátní právo, smluvní agendu a start-up projekty.

Martin Hladík je novým partnerem KPMG

Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Martina Hladíka partnerem. V oddělení Management Consulting vede Hladík technologický tým. Zaměřuje se na řízení změn a rozsáhlé transformační projekty.

Právníci z NOVALIA zastupovali startup Roivenue při investici až 55 milionů od Pale Fire Capital (Barta, Šenkypl a Holý)

Iva Javorská a Kamil Staněk z advokátní kanceláře NOVALIA zajišťovali právní poradenství startupu Roivenue při přípravě investice ve výši až 55 milionů od Pale Fire Capital trojice Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. Díky zkušenostem z desítek podobných transakcí zastupovala NOVALIA zakladatele Roivenue i při samotném vyjednávání s investory.

EducationUSA LLM Fair Prague

Veletrh LLM programů 11 prestižních amerických univerzit se koná v Praze 13. listopadu od 15 do 17 hodin v prostorách Anglo-American University v Praze. Tuto unikátní akci organizuje pražské poradenské centrum EducationUSA při Komisi J. Williama Fulbrighta. Pražský veletrh amerických LLM je jednou ze zastávek celoevropského turné, které se…

KPMG rozšiřuje obchodní tým

Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Evu Bláhovou na pozici Business Development Director v oddělení Management Consulting. Obchodní tým, který Bláhová vede, posílil Radim Klíma.

Advokátní kancelář ROWAN LEGAL po letních prázdninách povyšovala a posílila na partnerských pozicích

V advokátní kanceláři ROWAN LEGAL došlo po letních prázdninách k partnerskému povýšení.

Čeští a slovenští advokáti oslavili 100 let moderní advokacie

Před sto lety v roce 1918 se krátce po vzniku republiky sjeli čeští a slovenští advokáti do Luhačovic, kde zahájili konzultace o budoucím společenském postavení a organizaci advokátních stavů a postavili základy nové národní podoby a konstituce jednotlivých samospráv svobodné advokacie. Vzdát holt zakladatelům naší moderní advokacie přijeli dnešní…

HAVEL & PARTNERS má novou posilu pro právo duševního vlastnictví a informačních technologií

HAVEL & PARTNERS posílil advokát a specialista na právo duševního vlastnictví a informačních technologií Tomáš Havelka