9. 7. 2019
ID: 109654

Dopřejte si digitální detox

Zdroj: shutterstock.com

Nechte civilizaci daleko za sebou a odpočiňte si od každodenního shonu. Cestovní kancelář Exclusive Tours pro vás připravila šest výjimečných zážitků a destinací, kde stoprocentně vypnete a dobijete baterky.

Safari v kouzelné Namibii

Už při vystupování z letadla ve Windhoeku, hlavním městě Namibie, zaregistrujete, že je něco jinak. Kde je typický chaos, hluk, dopravní zácpy a přeplněné ulice velkých afrických měst? Tady panuje klid a Afriku při tomto prvním setkání připomínají jen rozžhavené slunce a úsměvy místních obyvatel. Namibie nabízí návštěvníkům nepřeberné množství zážitků – hlavní roli v nich má divoká příroda s nejzajímavějšími národními parky v Africe.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Nezapomenutelné koupání na Islandu

Máte chuť na něco nového a neobvyklého? Toužíte po dovolené na netradičním místě, ale nechce se vám absolvovat dlouhé přípravy na cestu do vzdálených destinací? Milujete dobrodružství? Ano? Pak byste měli byste zavítat na Island. Vydejte se na ledovec Langjökull nebo se vydejte do Retreat at Blue Lagoon, která poskytuje soukromí a komfort u vyhledávané stejnojmenných geotermálních pramenů.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Plavba na Antarktidu

Věčně zamrzlý sedmý světadíl plný divů, zářivě bílé a pronikavé modři. Antarktida a její neskutečné krásy jsou jako z jiného světa. Sníh, led, ticho a klid. Tady teprve začíná to pravé dobrodružství. Přirazíte ke břehu, vkročíte na souš a pod nohama vám už bude jen za šumu větru křupat sníh. Nebudete vědět, kam dřív. Slézat ledovcová skaliska? Pozdravit se s koloniemi tučňáků? Vyplout na kajaku mezi velryby? Nebo zamířit do přístavu a zahřát se trochou horké čokolády? Na Antarktidě si v naprostém tichu budete připadat jako praví objevitelé.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Nomádské Mongolsko

Civilizací takřka nedotčená příroda, nekonečná hvězdná obloha, prostě perfektní odpočinek od běžné rutiny. Zapomeňte na starosti a v klidu si vydechněte uprostřed bohem zapomenuté pustiny. V dnešní uspěchané době, kdy se na člověka valí informace, uzávěrky a business ze všech stran, je stále složitější jenom tak vypnout a na chvíli zapomenout na onen nikdy nekončící shon. Jedním z míst, kde to stále ještě jde, představuje unikátní projekt Three Camel Lodge, ve kterém si můžete vyzkoušet život mongolských nomádů.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Unikátní lodge na Aljašce

Ze zdejší divoké přírody se vám zastaví dech a čerstvý vzduch vás probudí k životu. Aljaška je země, kde pojedete dlouhé hodiny po cestě a nepotkáte živou duši, ráno se budete probouzet obklopeni místní zveří a během dne se vám naskytnou pohledy jako nikde jinde. Vydejte se do luxusních lodgů v naprosté divočině a zkuste si ulovit vlastní večeři. Místo k pročištění hlavy jako stvořené.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Dobrodružství v barevné Patagonii

Patagonie je především dechberoucí krajina, kterou si nejlépe užijete dvěma způsoby. Tím prvním je několikadenní plavba podél fjordů, kdy z paluby luxusní lodi uvidíte tučňáky, jedinečné přírodní úkazy a řadu dalších zajímavých míst. Druhou variantou je pobyt v lodgi, kde pod září hvězd budete mít naprosté soukromí. Lodge zpravidla nabízejí all inclusive pobyty, ale více než jídlem se nasytíte všemožným výběrem aktivit.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Do tropické džungle v Kostarice

Ráno si sednete na terasu svého lodge, zaposlouchejte se do zvuků probouzející se přírody, a pomalu si vychutnáte šálek čerstvé kostarické kávy. Potom se vydáte na procházku a ponoříte se do světa džungle. Na každém kroku se něco hýbe, lítá, plazí nebo houpe na větvi. Projdete se v korunách stromů, kde budete mít nezapomenutelný výhled. Po obědě si dopřejete trochu dobrodružství a vyrazíte na raft. Po večeři pak už jen vstřebáváte celodenní zážitky na terase pod nebem plným hvězd.

 


Zdroj: Shutterstock

 

Exclusive Tours s.r.o. 

Revoluční 724/7
110 00 Praha 1
 
Tel.:     +420 220 512 858   
 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz