14. 10. 2019
ID: 110130

Frank Bold Advokáti hledají vedoucího týmu energetického práva

Zdroj: Frank Bold Advokáti

Největší česká advokátní kancelář specializovaná na obnovitelnou energetiku hledá schopného manažera, který povede její energetický tým. Jeho dosavadní vedoucí Martin Maňák se chce ve větším rozsahu věnovat práci pro klienty a své vedoucí místo uvonuje pro někoho, koho bude bavit i management a vedení týmu.

„Energetické právo je nesmírně zajímavá disciplína, která se navíc neustále mění. Velkou část mé práce představuje obrana zájmů podnikatelů v energetice před neoprávněnými nároky státních orgánů, což je velmi motivující disciplína, které stojí za to věnovat se naplno," říká advokát Martin Maňák, kterému se minulý týden podařilo vysoudit pro svého klienta odškodné v řádu statisíců za nesprávný úřední postup.

„Mým klientem byla obchodní společnost, kterou státní orgán šikanoval požadavky, které nemají žádnou oporu v zákonech. Společnost musela přerušit své podnikání a vypovědět nasmlouvané zakázky do doby, než dá papíry do pořádku. Požadavky úřadu přitom byly zcela zřejmě zbytečné. Část újmy, která takto vznikla, se naštěstí podařilo vysoudit zpět," shrnuje Martin Maňák podstatu případu.

Zastupování klientů ve sporech je nejvýznamnější částí agendy energetického týmu Frank Bold Advokátů. Další důležitou oblastí činnosti jsou lokální distribuční soustavy, které developerům nebo správcům budov umožňují dodávat elektřinu přímým vedením nájemcům bytových jednotek nebo komerčních prostor. Právníci však řeší i řadu dalších témat, od odpovědnosti za škodu na fotovoltaické elektrárně po podvodné dodavatele elektřiny.

Více informací:

Profil nového vedoucího k dispozici >>> zde.
Více o práci týmu energetického práva k dispozici >>> zde.


Frank Bold Advokáti, s.r.o.

 
Údolní 33, 
602 00 Brno
Drtinova 10, Praha
Sokolská třída 24, Ostrava
 
Tel.:     +420 545 213 975

e-mail:  info@fbadvokati.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz