14. 1. 2015
ID: 96697

Jiří Herczeg, kapacita v oblasti trestního práva, posiluje od ledna pražský tým White & Case

Zdroj: White & Case

Tisková zpráva

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case oznamuje, že do její kanceláře nastoupil Doc. JUDr. Jiří Herczeg, Ph.D., přední odborník v oblasti trestního práva v České republice.

Jiří Herczeg

Jiří Herczeg

Jiří Herczeg rozšířil tým zaměřující se na poskytování právních služeb v oblasti soudních sporů a arbitráží vedený panem Luďkem Chvostou Sr. a v pozici Counsel se bude věnovat především oblasti trestního práva a hospodářské kriminality, zejména pak problematice tzv. kriminality bílých límečků neboli „white collar“.

„Pan Jiří Herczeg je jeden z nejuznávanějších odborníků na oblast trestního práva v České republice a jeho angažmá v pražské kanceláři je součástí naší dlouhodobé strategie zaměřené na oblasti právních služeb s nejvyšší přidanou hodnotou pro klienty,” řekl David Plch, vedoucí partner pražské kanceláře White & Case. Kancelář je na českém trhu podle mezinárodních hodnocení lídrem ve všech oblastech, na které se specializuje, včetně oblasti soudních sporů.

Status „Counsel“ uděluje White & Case seniorním právníkům s rozsáhlými právními zkušenostmi v oblasti jejich specializace. Je užíván napříč všemi světovými kancelářemi White & Case.

Jiří Herczeg se kromě hospodářského trestního práva zaměřuje ve své advokátní praxi i na ústavní právo, ochranu základních lidských práv a svobod a řízení před Ústavním soudem ČR a Evropským soudem pro lidská práva. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Je docentem na katedře trestního práva Právnické fakulty UK a současně se věnuje advokátní praxi. V minulosti mimo jiné působil jako vyšetřovatel u Policie České republiky.

V rámci své publikační činnosti se zaměřuje především na otázky trestního práva hmotného a ochranu práv obviněných v trestním řízení. Za svou práci obdržel v roce 2005 prestižní Bolzanovu cenu. Dále se spoluautorsky podílí na učebnicích trestního práva hmotného i procesního, např. „Trestní právo hmotné, I. a II.“ a „Trestní právo procesní“.


White & Case (Europe) LLP,organizační složka

Na Příkopě 14
110 00  Praha 1

Tel.: +420 255 771 111
Fax: +420 255 771 122
e-mail: info@prague.whitecase.com


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz