15. 3. 2018
ID: 107307

Outlaw - konference pro právníky, kde se neřeší právo

Zdroj: Outlaw

Má v advokátní kanceláři větší smysl projektové nebo procesní řízení? Jakým způsobem rozdělovat práci mezi advokáty? A jak zisky? Jak si mám já sám sledovat čas na klientech? Kde ten čas vůbec vzít? Jak přejít na cloud a co je největší hrozba pro klientská data? Odpověď na tyto a podobné otázky dnes bohužel nezná většina advokátů. Napravit to chce Outlaw, konference pro právníky o neprávních tématech.

Z průzkumu mezi advokáty, který provádí společnost SingleCase vyplývá, že většina vlastníků advokátních kanceláří jsou v podnikání samouky. “Přestože se české právnické fakulty ve své kvalitě značně liší, v jednom aspektu jsou si bohužel značně podobné. Neučí studenty dostatečně praxi advokátní kanceláře či interního právního týmu,” říká k výsledkům výzkumu Pavel Krkoška, CEO SingleCase. “Většina advokátů, se kterými jsme měli možnost v rámci našeho výzkumu mluvit, je proto v oblastech vedení týmu, řízení kanceláře nebo budování vztahu s klienty naprostými samouky.”

Jednu z mimořádných příležitostí probrat každodenní problémy právní profese bez nutnosti mluvit o paragrafech a judikatuře nabízí 13. dubna konference Outlaw. Jak už název napovídá, tato akce má za cíl mluvit o všem pro právníky důležitém, mimo právo samotné.

Do programu jsme zařadili poměrně široké spektrum témat, která spojuje problematika řízení advokátní kanceláře. A protože vše začíná u advokáta samotného, jedna z částí se věnuje i osobnímu rozvoji”, dodává Krkoška. O time-managementu a využití kalendáře tak bude přednášet lektor produktivity Daniel Gamrot.

 
 Outlaw
 
Zakladatel jedné z nejrychleji rostoucích kanceláří, Jakub Dohnal z Arrows, ukáže, jak nastavit interní procesy a prozradí kde a proč je potřeba skloubit samostatnost právníků s jednotným systémem řízení. O agilních metodách projektového řízení a proč se dají v pohodě používat u advokátů, bude mluvit Honza Slavík. Největší mýty z oblasti kybernetické bezpečnosti rozebere zase Michal Špaček, jeden z předních českých bezpečnostních expertů.

Jelikož akci organizuje společnost SingleCase, tvůrce stejnojmenného nástroje na vedení online spisů, bude jedním z témat samozřejmě i cloud. Na konferenci promluví rovněž Jana Sedláková z kanceláře SEDLAKOVA LEGAL a člen představenstva ČAKu Martin Maisner, který má v rámci Komory na starosti právě informační technologie, kybernetickou bezpečnost, GDPR a rozvoj advokátních systémů. Na epravo.cz s ním vyšel mimo jiné tento videorozhovor.

Celkem se můžete těšit na 10 řečníků z řad expertů a úspěšných advokátů, kteří se 13. dubna v Praze podělí o své know-how na Outlaw. Další informace naleznete na webových stránkách konference Outlaw2018.cz.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz