21. 4. 2017
ID: 105805

Prokop Verner jmenován partnerem

Zdroj: Allen & Overy

Advokátní kancelář Allen & Overy oznámila, že Prokop Verner byl s účinností od 1. května 2017 jmenován partnerem v celosvětové korporátní praxi Allen & Overy.

Prokop Verner

Prokop Verner


Prokop vede korporátní praxi Allen & Overy v Praze od května 2015. Zásadním způsobem se podílel na upevnění naší pozice vedoucího poradce pro strategické investory při velkých přeshraničních fúzích a akvizicích. Mezi transakce, které Prokop vedl v CEE, patří například akvizice pivovarů SABMiller ve střední a východní Evropě japonskou skupinou Asahi.

Prokop v Allen & Overy pracuje od roku 2004. Specializuje se na domácí a přeshraniční fúze a akvizice a právo obchodních společností. Je uznávaným odborníkem v sektorech telekomunikací, médií a technologií a v oblasti ochrany osobních údajů, včetně regulatorních záležitostí. Klienti Prokopa oceňují: „Je silný vyjednavač a velmi dobře rozumí fúzím a akvizicím i podnikání, takže je schopen propojovat oba tyto světy. Je proto výhodou jej mít na své straně.“ CHAMBERS 2017

Václav Valvoda, vedoucí partner pražské kanceláře Allen & Overy, k Prokopovu jmenování partnerem řekl: „Chtěl bych Prokopovi pogratulovat k jeho jmenování a poděkovat mu za rozvoj M&A a korporátní praxe v Praze. Je významnou posilou našeho týmu korporátních partnerů ve střední a východní Evropě a mám upřímnou radost z jeho povýšení.“

Advokátní kancelář Allen & Overy oznámila, že v její celosvětové síti bylo 24 právníků jmenováno partnery. To je největší počet od roku 2008. Nově jmenovaní partneři pracují v 11 kancelářích v 10 zemích, v šesti praxích. Většina nových partnerů působí mimo Londýn (58 %), téměř třetina nových partnerů pracuje v regionu Asie-Pacifik (sedm), z nichž tři jsou v Sydney, dalších sedm partnerů působí v řadě našich evropských kanceláří mimo Spojené království. Třetina nových partnerů pracuje v korporátní praxi (osm), poté následují bankovní praxe (šest) a praxe mezinárodních kapitálových trhů a praxe soudních sporů (čtyři noví partneři v každé z těchto dvou praxí). Jednoho nového partnera získaly nemovitostní praxe a daňová praxe.


Allen & Overy (Czech Republic) LLP, organizační složka

V Celnici 1031/4
110 00  Praha 1

Tel.:    +420 222 107 111
Fax:    +420 222 107 107
e-mail:    receptip@allenovery.com


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz